Larena je připravena na finále v ERC – Česká republika

Larena je připravena na finále v ERC – Česká republika

Španělé potřebují k zisku titulu mistra Evropy v posledním kole 13 bodů.

Pouhých 13 bodů dělí Efrén Llarena a jeho sny o mistrovství Evropy v rally FIA na Barum Czech Rally Zlín tento týden (26. – 28. srpna).

Larena a spolujezdkyně Sarah Fernandezová mají na rumunského rivala Simone Tempestiniho náskok 58 bodů. Bylo to první ze sedmi umístění pro španělskou dvojici, která ve své debutové sezóně s Team MRF Tyres vyhrála šampionát s jedním kolem.

Tempestini a spolujezdec Sergiu Itu jsou v Božím klíně. Zatímco modlitba k Llareně přináší špatné výsledky, měli by se zaměřit na dokončení nejvyššího možného řádu.

Pokud se štěstí obrátí ve prospěch Tempestiniho, o titulu se rozhodne v říjnovém finálovém kole ve Španělsku. Oba týmy soutěží ve vozech Škoda Fabia Rally2.

Rally se nachází 300 km jižně od hlavního města České republiky Prahy a nepředstavuje žádnou jinou výzvu kvůli nerovnému a místy rozbitému asfaltovému povrchu. K doplnění scény jsou vždy možné vysokorychlostní výbuchy džunglí na několika úrovních a neustálý déšť.

S jasnými cíli má Larena ze svých nadějí na mistrovství dobrý pocit. Když Fernandez loni získal titul spolujezdců, musel se spokojit s druhým místem v šampionátu jezdců za Andreasem Mikkelsenem.

„Naším cílem je samozřejmě pokusit se o víkendu vyhrát šampionát,“ přiznal Llarena. „Ale já žádný tlak necítím.“

„V našich vlastních myslích chceme bojovat [rally] etapu, ale budeme se soustředit na vlastní rally a uvidíme, co se stane,“ dodal.

Javier Pardo, Simone Campedelli a Norbert Herczig se připojují k Llareně na identických Škodovkách s MRF, přičemž Pardo a Campedelli stále bojují o umístění v první trojce šampionátu.

Fanoušci oblíbená Param Check Rally Slin přilákala hvězdnou účast 114 vozů, která zahrnovala řadu místních hvězd. Jan Kopecký je devítinásobným vítězem závodu a startuje ve Fabii, zatímco Eric Keiss řídí Ford Fiesta Rally2.

READ  Čech byl za první Československé republiky nejvyšším národem ve střední Evropě - Brněnský deník

Kays měl ve Slinu nedodělky: vedl až do závěrečné etapy v roce 2021, ale v posledním kilometru ze závodu vypadl a vítězství předal Kopcovi. Dalším jezdcem, který bude bojovat o domácí slávu, bude Fabia Filipe Marais, který v předchozím kole v Itálii vyhrál několik etap.

Mezi další velká jména patří Ken Dorn a Alberto Battistoli ve Fiestě a Simon Wagner ve dvojici Fabias. Tom Christensen, který má v této sezóně již jedno pódium ERC, se vrací s Hyundai i20 R5 z produkce místního týmu Kowax 2B Rally.

Rally jede za tmy v pátek večer na super rychlostní zkoušce v centru města. Skládá se ze 13 etap o celkové délce 202,57 km.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *