UK může 21. června odložit zrušení opatření Covid kvůli proměnné delta

Značka dočasných omezení COVID-19 na Old Compton Street, Soho v Londýně.

Fotky SOPA | Lehká raketa | Getty Images

Přes rozruch nad programem rychlého očkování a otevřením omezení koronavirů v posledních měsících může být Spojené království na pokraji odložení zrušení všech opatření blokování v Anglii 21. června.

Obavy z varianty viru „delta“, mutace původně zjištěné v Indii, se v posledních týdnech zvýšily, protože počet případů přisuzovaných této variantě vzrostl a počet hospitalizací rostl – zejména u dosud neočkovaných a v severozápadní Anglii a Skotsko.

Vláda Spojeného království by měla v příštích několika dnech rozhodnout, zda odložit zrušení omezení v Anglii 21. června, což byl „Den svobody“ a datum, kdy vláda doufala, „že bude schopna odstranit všechna zákonná omezení sociálního kontaktu“. .

„Krok 4“ zrušení omezení má za cíl umožnit znovuotevření více budov, včetně nočních klubů, a odstranit omezení velkých akcí a představení.

Několik významných úředníků a zdravotnických odborníků však uvedlo, že vláda může a měla by odložit podání žaloby 21. června kvůli šíření delta typu, který vedl k prudkému nárůstu infekcí.

V posledních sedmi dnech mělo 38 679 lidí pozitivní test na Covid-19, což je o 14,5% více než v předchozích sedmi dnech, Zobrazit vládní data.

Úmrtnost zůstává nízká, ale také vzrostla z nízké základny; Za posledních sedm dní zemřelo 72 lidí do 28 dnů od pozitivního výsledku testu, což je nárůst o 29 oproti předchozímu týdnu.

Celostátní hospitalizace zůstávají zvládnutelné, protože v současné době je v nemocnicích s Covid méně než 1 000 lidí, což je hluboko pod lednovým maximem téměř 40 000, a to i přes vysoký počet hospitalizací ve Skotsku a severozápadní Anglii.

Konečné rozhodnutí o zpoždění data 21. června má být vydáno příští pondělí, nyní se však obecně očekává, že ke zmírnění zbývajících omezení dojde ke zpoždění dvou až čtyř týdnů.

READ  Rallye Dakar: Francie zahajuje teroristické vyšetřování bombardování Saúdské Arábie

Vláda mezitím zintenzivnila svoji očkovací a testovací kampaň v nejvíce zasažených oblastech země, dokonce přivedla armádu, aby pomohla provést další testování. Britská očkovací kampaň byla široce chválena a je jednou z nejrychlejších na světě.

Doposud 77% dospělých ve Velké Británii dostalo první dávku vakcíny a asi 54% dostalo dvě dávky. Věková skupina 25 až 29 let je v současné době připravena přijímat výběry.

Spěchá se s úplným očkováním co nejvíce lidí, i když je u mladých lidí méně pravděpodobné, že se nakazí koronavirem, protože se předpokládá, že delta varianta je nejméně o 40% přenosnější než varianta alfa, Řekl britský ministr zdravotnictví, ačkoli dodal, že dvě dávky vakcíny Covid zůstávají účinné proti variantě.

Tato varianta je nyní dominantním kmenem ve Velké Británii poté, co nahradila předchozí variantu, variantu alfa (dříve známou jako kmen „Kent“), která byla objevena na jihovýchodě Velké Británie v loňském roce.

Jim Reed, vedoucí věcného výzkumu a hlavní úvěrové strategie v Deutsche Bank, ve středu poznamenal, že „stále existují určité znepokojivé známky pandemie před důležitým rozhodnutím příštího týdne, zda v Anglii úplně zmírnit omezení, více než 6000 denně „Hlášení případů podruhé za posledních 5 dní.

„Případy se za poslední týden zvýšily o + 61%, i když ve srovnání se zimními měsíci jsou stále na relativně nízké úrovni.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *