Výbuch Super Typhoon Surigae při intenzitě třídy 5

Super Typhoon Surigae eskaloval z páteční bouře kategorie 1 v sobotu na monstrum kategorie 5, se silným větrem odhadovaným na 190 mph s vyššími poryvy.

proč tě to zajímá: Tato bouře – známá jako Typhoon Bising na Filipínách – je nejnovější z mnoha tropických cyklónů, které prošly procesem známým jako rychlá intenzifikace, což je podle studií stále častější vliv změny klimatu.

  • Vypadá to, že bouře míří Vrátit se k moři na severovýchodě Filipín, které šetří katastrofou zasaženou zemi od jejích nejhorších účinků, ale v některých oblastech přinese přívalové deště, otevřené moře a nárazový vítr.
  • Může také pomoci s třesením Povětrnostní vzorce po proudu, včetně celé Severní Ameriky, v příštích několika týdnech.

podrobnosti: Podle technik používaných meteorology k odhadu intenzity bouře pomocí satelitu dosáhla bouře svého maxima na horním konci stupnice a na dané stupnici zaznamenala 8 z 8, což je neobvyklé.

  • Z poznámky: Vzhledem k tomu, že letadla nelétají hurikány západního Pacifiku tak, jak to dělají v Atlantiku, možná nikdy nebudeme vědět, jak silný je Super Typhoon Surigae, a je možné, že hustota 190 mph je menší než realita.

Podle čísel: Bouře je první tropický cyklón kategorie 5 (kategorie zahrnující hurikány, hurikány a hurikány), který se vyskytne v roce 2021. Typicky Každý rok je svědkem asi 18 bouří kategorie 4 a 5 okolo světa.

  • Bouře vyskočila z páteře kategorie 1 o rychlosti 90 mph v pátek na 180 mph v kategorii 5 po 24 hodinách, což je úžasná rychlost kondenzace více než dvojnásobná oproti standardům rychlé kondenzace. Bouře zesílila do maximálního větru 190 mph do sobotního večera.
Graf zobrazující satelitní odhady hustoty pro Super Typhoon Surigae, včetně prudkého skoku za posledních 24 hodin. Infografika: University of Wisconsin / CIMSS

Tato novinka vede: Počet špičkových tropických cyklónů je vzrůstající Jak se svět nadále otepluje.

  • Předpovědi naznačují, že například budoucí sezóny atlantických hurikánů by mohly přinést větší podíl bouří kategorie 4 a 5, i když zatím není jasné, zda se celkový počet bouří zvýší.
  • tam Průvodce„Včetně rekordní sezóny hurikánů v Atlantiku 2020 více bouří v severoatlantické pánvi zažívá rychlé zesílení, což by mohlo být velmi nebezpečné, pokud by jejich intenzita rostla blízko země.
  • Obří hurikány, jako je Surigae, se živí teplými oceánskými vodami a vlhkými vzdušnými masami, přičemž obojí se zvyšuje v hojnosti, jak teploty moře a vzduchu stoupají v reakci na globální oteplování způsobené člověkem.

Sečteno a podtrženo: Super Typhoon Surigay projde v neděli východními Filipínami, dostatečně brzy na to, aby do východních a severovýchodních částí země, včetně východních Visayas, přinesl nebezpečně vysoké vlny, přívalové deště a silný vítr.

READ  Ministři učiní rozhodnutí o uvolnění blokování Anglie dne 14. června

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *