Ke vstupu do NATO se přiblížilo Finsko, nikoli Švédsko

Erdogan Novinka byla oznámena v ApReese konference V pátek v Ankaře s finský prezident Sully Niinisto Poté, co se oba vůdci setkali k bilaterálním jednáním v turecké metropoli.

Pokud jde o plnění svých závazků v tripartitním memorandu o porozumění, viděli jsme Finsko, jak to přijalo Skutečné a hmatatelné krokyřekl turecký vůdce.

Niinisto řekl, že rozhodnutí Turecka přijmout nabídku jeho země vstoupit do NATO bylo znamení „naděje“. Rusko také vede válku v Evropě, ale také Prosadil jsem také souhlas Švédska.

„že to Bez Švédska to není úplnéřekl finský prezident. „Máme spoustu společných zájmů, protože jsme sousedé v oblasti Baltského moře.“

Erdoganova strana má většinu v tureckém parlamentu a očekává se, že Finsko bude ratifikováno před prezidentskými volbami 14. května.

Turecko se připojí k 28 dalším zemím, které již oznámily, že podpoří nabídku Finska na vstup do bezpečnostní aliance Vyžaduje souhlas všech 30 členů.

Maďarsko to má Ještě se nedohodli Aplikace pro Finsko a Švédsko.

Erdogan vyjádřila se hluboká opozice k ratifikaci Švédska kvůli obavám, že skandinávská země podporuje to, co nazývá teroristickými organizacemi, zejména kurdské separatistické hnutí, které bojuje proti Turecku po celá desetiletí.

„Ačkoli vítáme dnešní rozhodnutí Turecka formálně ratifikovat finský protokol o přistoupení, rozhodnutí Turecka oddělit nabídku Finska NATO od Švédska je Zklamání a zbytečné,“ Sens. Jeanne Shaheen (D-N.H.) a Tom Tillis (RN.C), spolupředsedové obou stran Senátní pozorovatelská skupina NATOřekl v prohlášení.

Přečtěte si celou zprávu na TheHill.com.

READ  EXKLUZIVNĚ: USA by mohly zasáhnout ruský telefon, dovézt díly letadel, pokud napadnou Ukrajinu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *