Český parlament ukončil výjimečný stav pro koronový virus; Večer …

(Parlamentní hlasování obsahuje podrobnosti o případech viru corona)

PRAHA 11. února (Reuters) – Česká vláda ve čtvrtek prohrála parlamentní hlasování o prodloužení stavu nouze, což by mohlo vést k ukončení zavírání obchodů a objednávkám zákazu vycházení od příštího týdne a odstranění jejího klíčového nástroje proti nekontrolovatelné koróně virová nákaza.

Zákonodárci odmítli žádost předsedy vlády Andrzeje Babise o prodloužení jeho pravomocí po 14. únoru.

Bobbyho menšinová vláda uvedla, že nemůže rozšířit celonárodní omezení hnutí, včetně zákazu vycházení v noci a zákazu veřejnosti a uzavření maloobchodních prodejen a služeb. Hospody a restaurace mohou být zavřené a na některé další činnosti se mohou vztahovat jiné zákony.

Od října je na různých pozicích uzamčeno 10,7 milionu zemí.

V posledních dnech údajná expanze britské varianty naplnila nemocnice v mnoha regionech a nutila pacienty cestovat do nemocnic s kapacitou stovek kilometrů.

Ve čtvrtek došlo k přísnému blokování tří okresů, zatímco německá média uvedla, že cestujícím z České republiky bude zakázán vstup.

Údaje Evropského střediska pro kontrolu nemocí (ECDC) ukazují, že české případy denně jsou v posledních dvou týdnech po Portugalsku v Evropě druhé.

Podle webu ourworldindata.org má země úmrtnost 17 772, což je jedna z nejvyšších úmrtností na obyvatele na světě, a to 1 647 na milion.

„Nemocnice byly měsíce na hraně,“ řekl Bobbis.

„Celkové vyčerpání a nekontrolované šíření infekcí, včetně nových mutací viru, jsou pro nemocnice přítěží a cestou ke zhroucení sítě nemocnic.“

Vláda uvedla, že podle zákona o veřejném zdraví přehodnotí některá opatření, například uzavření restaurací a hotelů, ale nemůže poskytnout vybavení, jako jsou ventilátory ze státních rezerv ani koordinovat převody pacientů.

Mnoho regionálních vlád uvedlo, že ve svých oblastech okamžitě ohlásí oblasti s nízkým rizikem.

Opoziční strany uvedly, že se nezúčastní doplňovacích voleb, ale budou hledat novou ústavu, která by problém řešila.

Komunistická strana, která podporuje menšinovou vládu, odmítla podporu výjimečného stavu, protože nebyly splněny požadavky na znovuotevření škol a lyžařských vleků.

(Úpravy: John Lopatka a Jason Howet, Chris Reese a Grant McCauley)

Naše standardy: Principy nadace Thomson Reuters.

READ  Rusko čeká na vysvětlení od České republiky, Bulharska a Ukrajiny.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.