Čeští a maďarští vůdci v Izraeli diskutují o strategii Govt-19

Čeští a maďarští vůdci navštívili Izrael, aby diskutovali o společném úsilí v boji proti Govt-19, a ze svého úspěšného očkovacího programu se dozvěděli, že střední Evropou otřásla silná třetí vlna nákazy a prudká debata o vakcínách.

Česká republika má nyní nejvyšší individuální míru nových infekcí a úmrtí na nové koronové viry a ostatní státy v regionu, včetně Maďarska, Slovenska, Polska, Srbska, Estonska, Bosny, Bulharska a Černé Hory, byly postiženy. Statistiky našeho světa v datech.

Ve čtvrtek Maďarsko zaznamenalo nárůst o 8 312 nových pacientů a nemocnice v zemi nyní ošetřují 8 329 pacientů s Kovitem-19, z nichž více než 10 procent je na ventilátorech.

Česká republika zaznamenala za posledních 24 hodin 14 353 nových infekcí a uvedla 1 916 rizikových pacientů s Kovit-19. S více než 8 700 případy koronového viru na svých odděleních začali čeští lékaři stěhovat některé pacienty do Polska a Německa, jejich kolegové na Slovensko.

Český premiér Andrzej Babis a jeho maďarský vyslanec Victor Orban byli ve čtvrtek v Izraeli na setkání s premiérem Benjaminem Netanjahuem a 90 procent způsobilých Izraelců již bylo zastřeleno společností Pfizer / Bioendech nebo se z viru uzdravilo.

Babišova kancelář nazvala Izrael „světovým lídrem v očkování“ a uvedla, že bude diskutovat o strategii a výrobě vakcín a „české účasti“ ve společném fondu „který podporuje výrobu vakcín a experimentálních léků“.

Mimo EU

Minulý týden se dánští a rakouští vůdci dohodli s panem Netanjahuem, který učinil očkovací program ústředním bodem své kampaně za znovuzvolení tento měsíc, že ​​bude zkoumat, vyvíjet a účinně vyvíjet vakcíny pro posilovací dávky a zavést takové společné financování. Mutace viru Corona.

Rozhodnutí Vídně a Kodaně vyhledat partnera pro očkování mimo EU vyvolalo kritiku z Francie, ale systém schvalování, nákupu a distribuce vakcín bloku byl předmětem stížností z Maďarska, České republiky, Slovenska a dalších členských států.

READ  Hlavní české titulky zpráv: pondělí 30. května 2022

Maďarsko je jedinou zemí, která používá ruskou vakcínu Sputnik V a čínský Sinoform Shot, které nebyly zničeny Evropskou farmaceutickou asociací (EMA) Evropské unie.

Vláda pana Urbana, která udržuje dobré vztahy s Moskvou a Pekingem, umožnila 11 procentům maďarských obyvatel dostat alespoň jednu vakcínu, což je více než kterýkoli jiný stát EU kromě Malty.

Slovensko si nyní váží Sputniku V, ale překvapivé rozhodnutí předsedy vlády Igora Madoviče o jeho koupi vyvolalo v jeho vládní koalici pobouření.

Český prezident Miloš Zeman, který podporuje úzké vazby s Ruskem a Čínou, vyzval svou zemi k zasílání vakcín a tento týden doporučil odvolání ministra zdravotnictví Johna Platneyho za neschválení Sputniku V.

„Nezměním Spatnik V jako výjimku ze současných pravidel,“ odpověděl pan Platney. „Dokud budu ministrem, moje pozice se nezmění. K očkování budou použity pouze léky schválené EMA. “

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *