Dávky v nezaměstnanosti: Posledních 779 000 Američanů podalo žádost o nezaměstnanost

Další týden před tím, než epidemie zastavila zemi, byly nároky téměř čtyřikrát vyšší než ve stejném období loňského roku. To znovu zdůrazňuje, že obnova pracovních míst není příliš velká, protože epidemie zasáhla Spojené státy téměř rok.

Heidi Shearholes, politická ředitelka Institutu pro hospodářskou politiku, napsala, že 46. týden po sobě zaznamenal více počátečních nároků než během nejhoršího týdne Velké recese. Na Twitteru.

Jedná se však o výrazný pokles škod z předchozího týdne a první pokles pod hranici 800 000 od začátku měsíce. Počet nároků z minulého týdne byl revidován na 812 000, což je několikanásobně více než ve stejném období loňského roku.

Kromě běžných dávek v nezaměstnanosti požádalo 348 912 pracovníků o infekční pomoc v nezaměstnanosti, která je k dispozici těm, kteří jsou samostatně výdělečně činní nebo mají rádi kopanice.

Celkově vzato podalo 1,2 milionu pracovníků poprvé žádosti o dávky, aniž by se přizpůsobili sezónním výkyvům. To je mírné zlepšení oproti minulému týdnu o 78 200 nároků méně.

Po sobě jdoucí žádosti tvoří 4,6 milionu lidí, kteří žádají o pomoc nejméně dva týdny. To je pokles z 4,8 milionu.

Ve skutečnosti došlo ke zlepšení téměř u všech typů výhod. Celkem 17,8 milionu Američanů dostalo nějakou formu vládní pomoci v týdnu končícím 16. ledna.

V tomto týdnu došlo pouze k jednomu typu zvýšení: federální zaměstnanci a zaměstnanci dostávají rozšířené výhody po zvýšení ostatních výhod, které mají k dispozici.

Leden nebyl skvělým měsícem pro oživení pracovních míst a neočekává se, že páteční zpráva o zaměstnanosti přinese nejlepší zprávy pro tento měsíc. Jedná se o obrácení, kdy ekonomové odhadují, že minulý měsíc bylo přidáno 50 000 pracovních míst Velká ztráta v prosinciOčekává se, že míra nezaměstnanosti bude 6,7%. To Ne od listopadu.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *