Čína označila návštěvu zvoleného viceprezidenta Tchaj-wanu v České republice za „směšný krok“ | Tchajwanské zprávy

Čína označila návštěvu zvoleného viceprezidenta Tchaj-wanu v České republice za „směšný krok“ |  Tchajwanské zprávy

TAIPEI (Taiwan News) – Čína v úterý (19. března) požádala o okamžité pozastavení činnosti České republiky poté, co zemi navštívil zvolený viceprezident Hsiao Bi-khim (蕭美琴) a setkal se s vysokým českým zákonodárcem.


Hsiao navštívil Českou republiku v úterý (19. března) v rámci turné po Evropě před svou inaugurací 20. května. Během své návštěvy vystoupil na semináři pořádaném českým myslitelem Sinopsis.


na něm Strana X, předseda Senátu ČR Miloš Vystrčil napsal, že se s Hsiaem setkal na okraj semináře. Seminář Vystrčil označil za „posílení partnerství a spolupráce mezi Tchaj-wanem a Českou republikou“.


Na dotaz v úterý tisková konference Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lin Ťien (林劍) ohledně Hsiaovy návštěvy České republiky uvedl, že Peking se důrazně staví proti jakémukoli kontaktu mezi Tchaj-wanem a zeměmi s diplomatickými vazbami na Čínu. Lin řekl, že Česká republika se zavázala dodržovat politiku „jedné Číny“.


Lin vyzval Česko, aby dostálo svému závazku a „přísně drželo na uzdě některé politiky“, což je zjevná narážka na Vystrčila a bývalého pražského primátora Zdeňka Hriba, oba zaryté zastánce Tchaj-wanu. Praha musí „okamžitě zastavit své neuvážené kroky, které podkopávají národní důvěryhodnost České republiky a její vztahy s Čínou,“ řekl Lin.


Lin uzavřel varováním, že každý, kdo propaguje „jedna Čína, jeden Tchaj-wan“, bude „upálen za hraní si s ohněm a okusí hořké ovoce svého vlastního přičinění“.

READ  České předsednictví tváří v tvář hudbě o rozšíření EU - EURACTIV.com

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *