Evropská unie je rozdělena v otázce stropu cen ruské ropy a probouzí se k přesvědčování Spojených států


Evropský komisař pro energetiku Kadry Simson (L) a český ministr průmyslu a obchodu Josef Sekela (druhý z L) pořádají tiskovou konferenci po setkání ministrů energetiky EU v Bruselu, Belgii dne 24. listopadu 2022. Foto: VCG

Evropský komisař pro energetiku Kadry Simson (L) a český ministr průmyslu a obchodu Josef Sekela (druhý z L) pořádají tiskovou konferenci po setkání ministrů energetiky EU v Bruselu, Belgii dne 24. listopadu 2022. Foto: VCG

Rozpor mezi vládami EU ohledně úrovně, na které se mají omezit ceny ruské ropy, se „dal očekávat“, protože evropské země si uvědomily, že přesvědčování USA, aby Evropu uvalily na Rusko represivní opatření, mělo pouze upevnit své zisky ve Washingtonu. . Pozorovatelé uvedli, že pokud bude stanoven cenový strop, utrpí to Rusko i Evropa a jediným příjemcem budou Spojené státy.


Vlády Evropské unie se ve čtvrtek neshodly na úrovni stropu pro ceny ropy v Rusku, aby omezily jeho schopnost financovat své operace na Ukrajině, aniž by způsobily šok pro globální dodávky ropy, uvedla agentura Reuters.

Evropská komise, české předsednictví Evropské unie, Spojené státy a Německo ve čtvrtek jednaly, aby se pokusily vyřešit rozdíly a dosáhnout dohody dříve, než 5. prosince vstoupí v platnost cenový strop.

Země jako Polsko ji chtějí omezit na 30 dolarů za barel a argumentují tím, že návrh G7 by Rusku hodně prospěl, vzhledem k tomu, že ruské výrobní náklady se odhadují kolem 20 dolarů za barel. Kypr, Řecko a Malta, země s velkým lodním průmyslem, které by mohly utrpět obrovské ztráty, pokud by byly přerušeny dodávky ruské ropy, tvrdí, že strop je příliš nízký a chtějí buď kompenzovat obchodní ztráty, nebo více času na přizpůsobení.Spojené státy Evropa Ilustrace: Liu Rui / GT

Spojené státy Evropa Ilustrace: Liu Rui / GT

A USA vedly cenový strop. Podle dřívější iterace amerického plánu, který interně i externě vedla ministryně financí Janet Yellenová, se uvažovalo o cenovém stropu v rozmezí 40 až 60 dolarů za barel, přičemž někteří úředníci chtěli limit udržet blízko tohoto limitu. Minimálně možné, uvedla agentura Bloomberg v srpnu.

READ  Čech vyrobený: motocykl Jawa

Agentura Reuters citovala čtvrteční prohlášení Kremlu, že Rusko neplánuje dodávat ropu a plyn zemím, které podporují strop jeho cen ropy, ale že učiní konečné rozhodnutí, až budou všechna čísla analyzována.

Rozkol v EU je docela předvídatelný, řekl Li Haidong, rusko-ukrajinská krize vstupuje do devátého měsíce a země EU jsou stále jasnější, že je USA přesvědčují, aby z toho měly prospěch, jako je vývoz ropy do evropských zemí s obrovskými zisky. . Profesor Institutu mezinárodních vztahů Čínské zahraniční univerzity v Pekingu.

Tento názor potvrdil Lu Xiang, výzkumný pracovník Čínské akademie sociálních věd. Lu poznamenal, že americká ekonomika byla letos pomalá, ale hrubý domácí produkt za třetí čtvrtletí vykazoval známky oživení a hrubý domácí produkt zrychlil tempem 2,6 procenta.

Spojené státy v poslední době vyvážejí rekordní množství ropy a ropných produktů a Evropa se stala hlavním cílem tohoto vývozu, uvedla média v říjnu.

Lee řekl, že taktikou USA je mít evropské země v první linii, aby provokovaly Rusko a přitom se za něj schovávaly a počítaly peníze, zatímco Brusel a Moskva na sebe vzájemně uvalují represivní opatření.

Varoval, že cenový strop bude mít za následek ztrátu-prohra jak pro Rusko, tak pro Evropu, zejména pro Evropu, která se již zmítá v energetické krizi a letos čelí velmi chladné zimě; To způsobí chaos na globálním energetickém trhu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *