Výbuchy otřásají Sýrií při údajných izraelských leteckých útocích na skladiště zbraní Hizballáhu

Syrská státní média s odvoláním na vojenský zdroj ve čtvrtek informovala, že syrská protivzdušná obrana byla aktivována proti útokům izraelských raket na místa poblíž Damašku a Homsu.

Syrské hlavní město otřáslo během hlášených náletů hlasité výbuchy, dva dny poté, co izraelská armáda zahájila dvojitý raketový útok na základnu syrské armády a pozici ovládanou libanonskou skupinou Hizballáh.

Vojenský zdroj řekl oficiální syrské tiskové agentuře (SANA), že většinu raket odpálených Izraelem zachytily její systémy protivzdušné obrany. Zdroj uvedl, že rakety přišly ze směru z libanonského Bejrútu krátce po 23. hodině

Bezprostředně nebyly hlášeny žádné zranění.

„Uvažuje se o výsledcích agrese,“ řekl zdroj SANA.

Z Izraele nebyl bezprostřední komentář, který generál odmítl potvrdit jednotlivé údery v Sýrii.

Syrská observatoř pro lidská práva, britský válečný monitor napojený na syrskou opozici, tvrdil, že se útoky zaměřily na skladiště zbraní Hizballáhu a vojenská místa.

Damašek byl již dříve obviněn z přehánění úspěchu svých systémů protivzdušné obrany, zatímco observatoř byla obviňována z přehánění škod způsobených údajnými izraelskými útoky.

Obyvatelé Damašku oznámili, že slyšeli nejméně pět hlasitých výbuchů, které během 15 minut otřásly bytovými domy. Zdálo se, že rakety byly odpáleny z Libanonu a otřásly obyvateli, kteří je slyšeli létat po obloze, než zasáhly cíle v Sýrii.

Ve videích distribuovaných agenturou SANA byly slyšet výbuchy, které ukazovaly něco, co vypadalo jako rakety letící na obloze.

Izrael za ta léta provedl stovky úderů proti cílům spojeným s Íránem v Sýrii a proti syrským vojenským zařízením v případech, kdy byly použity k útoku na Izrael nebo izraelské síly.

READ  Tisíce uprchlých povodněmi v táborech Rohingů v Bangladéši

Izrael se obává zakotvení Íránu na jeho severní hranici a opakovaně bombardoval zařízení spojená s Íránem a konvoje zbraní určené pro Hizballáh.

Letáky vržené do jižní Sýrie ve středu za úsvitu, zřejmě izraelskou armádou, varovaly syrské vojáky, aby nespolupracovali s Hizballáhem, hodiny po útoku dvojité střely na vojenská místa poblíž Golanských výšin.

Podle syrského zdroje loajálního opozici na Golanských výšinách úřad velitele 90. brigády brigádního generála. Generálmajor Hussein Hammouche poblíž města Khidr byl jedním z cílů úterní noční stávky, kterou Sýrie vinila z Izraele. Druhým cílem prý byla pozice Hizballáhu v této oblasti.

„Buďte opatrní ve svých činech, jste sledováni mikroskopem. Hashemova pomoc vám přinesla zničení a jeho špatné úmysly se projevují. Vy jste zodpovědní za své činy a Hizballáh je zodpovědný za vaše utrpení.

K této zprávě přispěli Judah Ari Gross a Emmanuel Fabian.

Klimatická krize a zodpovědná žurnalistika

Jako korespondent pro The Times of Israel pro životní prostředí se snažím zprostředkovat fakta a vědu, které stojí za změnami klimatu a zhoršováním životního prostředí, vysvětlit – a kritizovat – oficiální politiky, které ovlivňují naši budoucnost, a popsat izraelské technologie, které mohou být součástí řešení .

Jsem nadšený přírodním světem a odrazuje mě neutěšený nedostatek povědomí o problémech životního prostředí, které většina veřejnosti a politiků v Izraeli projevuje.

Jsem hrdý na to, že mohu přispět k tomu, abych čtenáře Times of Israel řádně informoval o tomto zásadním tématu – takovém, které může ovlivnit změnu politiky a skutečně k němu dojít.

Vaše podpora prostřednictvím členství v Komunita Times of IsraelMůžeme pokračovat v naší důležité práci. Připojili byste se dnes k naší komunitě?

Děkuji,

Sue Surkisreportér životního prostředí

Připojte se ke komunitě Times of Israel

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete -li toto přestat zobrazovat, přihlaste se

to myslíš vážně vážíme si toho!

Proto přicházíme každý den do práce – poskytnout náročným čtenářům, jako jste vy, povinnou četbu o Izraeli a židovském světě.

Zatím máme žádost. Na rozdíl od jiných zpravodajských kanálů jsme nezavedli paywall. Ale protože žurnalistika, kterou děláme, je nákladná, zveme čtenáře, pro něž je důležitý Times of Israel, aby pomohli podpořit naši práci tím, že se připojí Komunita Times of Israel.

Již za 6 $ měsíčně můžete podpořit naši kvalitní žurnalistiku a přitom si užít The Times of Israel Reklamy zdarma, jakož i přístup k exkluzivnímu obsahu, který je k dispozici pouze členům komunity Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete -li toto přestat zobrazovat, přihlaste se

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *