Senegal: Jedenáct novorozenců zemře při požáru nemocniceCNN

Prezident země Macky Sall ve čtvrtek řekl, že 11 dětí zemřelo po požáru na novorozeneckém oddělení nemocnice Mam Abdou Aziz Si ​​​​Dabakh ve městě Tifuan v západním Senegalu.

„Právě jsem se s bolestí a strachem dozvěděl o smrti 11 novorozenců,“ zeptal se Ona řekla v tweetu.

„Vyjadřuji svou nejhlubší soustrast jejich matkám a rodinám,“ dodal.

CNN kontaktovala nemocnici, ale zatím se neozvala.

V prohlášení vydaném později ve čtvrtek tamní ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že byl vypracován plán reakce na mimořádné události a „přijímají se opatření na pomoc rodinám obětí“.

V prohlášení ministerstva se dodává, že ministr zdravotnictví Abdullah Diouf Sar, který se účastní Světového zdravotnického shromáždění v Ženevě, zkrátil svou cestu a vrátí se do Senegalu dnes.

Prezident Sall požádal o vyšetření příčiny požáru nemocnice, řekl ministr vnitra Antoine-Félix Abdallah Dieum novinářům během své středeční návštěvy nemocnice.

„Navíc (prezident Sall) požádal, abychom zkontrolovali veškeré vybavení a infrastrukturu pro novorozence, kteří potřebují pomoc se stroji, aby se o ně postarali,“ řekl Diumi.

„Uděláme to tady v Tifuanu a ve všech nemocnicích v Senegalu, kde je novorozenecká služba,“ dodal.

Senegalský ministr pro regionální plánování a místní samosprávu Cheikh Bamba Diaye popsal smrtelný incident jako „strašný a nepřijatelný“, přičemž naléhal na vyšetřování zdravotnických systémů v zemi.

„Byl jsem zděšen strašlivou a nepřijatelnou smrtí 11 novorozenců v Tivonu. Opakující se tragédie v našich nemocnicích nám připomínají povinnost pečlivě kontrolovat kvalitu služeb v našich nemocnicích. Upřímnou soustrast rodinám“ Ona řekla V příspěvku na Twitteru.

READ  Biden po Zelenského projevu oznamuje Ukrajině stovky milionů nové bezpečnostní pomoci

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.