Vzrušení roste pro návrat EuroHockey Indoor: European Hockey Federation

Vzrušení roste pro návrat EuroHockey Indoor: European Hockey Federation

** Hlavní obrázek: Anne Schroeder na halovém světovém poháru 2018. Foto: Frank Uijlenbroek / World Sport Pics

Dlouho očekávané halové mistrovství EuroHockey žen a mužů se vrátí s nadšenými diváky, účastníky i organizátory.Turnaj se bude konat v hamburské sportovní hale od 7. do 11. prosince 2022.

Turnaj se měl původně konat loni v prosinci, než si ho pandemie vynutila odložit. Předprodej vstupenek začíná v úterý 6. září. Možnost ponechat si vstupenky využila většina loňských držitelů vstupenek. To znamená, že téměř 70 % míst již bylo obsazeno ve víkendovém finále, což slibuje velký a bouřlivý dav. Zbývající vstupenky budou nyní v prodeji na www.hockeyticket.de.

Formát turnaje byl upraven

Vzhledem k současnému vyloučení Ruska a Běloruska z evropských klubových akcí – v souladu se směrnicemi FIFA a MOV – byly revidovány formáty pro ženské i mužské turnaje.

Vzhledem k tomu, že EuroHockey Indoor Trophy 2021 se mohlo konat minulou zimu, nemohl žádný tým postoupit, aby obsadil dvě místa v příslušných soutěžích. Po konzultaci s Evropskou hokejovou federací se nyní budou turnaje hrát s úvodní sestavou šesti týmů formou „round robin“, poté bude následovat finále a zápasy o umístění.

„Tento formát zachovává vysokou sportovní hodnotu akce a nabízí všem týmům šest zápasů, které se v soutěži prosadí. Těšíme se na EuroHockey, fanoušci sálového hokeje se mohou těšit na prvotřídní turnaj EuroHockey v Hamburku, jeden z Prezidenti Evropské hokejové federace,“ řekl Marijsek Florn, prezident Evropské hokejové federace Bašty našeho evropského sportu.

„Je skvělé, že Active City představuje tento nejdůležitější turnaj v evropském sálovém hokeji hamburským sportovním fanouškům a mnoha hostům z celé řady zemí,“ říká hamburský sportovní senátor Andy Grote. Po červnovém utkání Pro League na vysoké úrovni proti Nizozemsku se německé hokejové reprezentace vracejí letos podruhé do Hamburku.

READ  Nový wimbledonský šampion? Umět

Od účastníků očekávejte skvělé pole

V mužském kádru se k Česku, Nizozemsku, Belgii a Švýcarsku v boji o medaile připojí držitelé Německo a obhájce titulu Rakousko.

V ženské soutěži čekají halové mistryně světa z Německa na Nizozemí, Ukrajinu, Českou republiku, Rakousko a debutantky Turecka, které se zúčastní zúčtování ve 4000místné hamburské sportovní hale v Alsterdorfu.

„Jsme rádi, že tento halový turnaj Eurohockey nebyl zcela zrušen, protože Hamburk je pro DHB tak atraktivní a velmi důležitou hokejovou lokalitou,“ řekl Dr. Christoph Minke-Salz, ředitel sportu NBD.

„Ačkoli je termín v polovině prosince náročný – nejen kvůli mistrovství světa mužů v Indii, které probíhají v krátké době – uděláme vše pro to, abychom poslali domů národní týmy, které mohou bojovat o zlato v Active City. „

Ceny jízdenek – které zůstávají na stejné ceně jako v loňském roce – zahrnují cestu na akci a zpět prostřednictvím systému veřejné dopravy v Hamburku.

Další informace naleznete na adrese: www.hockey.de & www.hockeyticket.de

Tobias Hoek během hry na halovém mistrovství světa 2018. Foto: Frank Uijlenbroek / World Sport Pics

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *