Vzrušení roste pro návrat EuroHockey Indoor: European Hockey Federation

** Hlavní obrázek: Anne Schroeder na halovém světovém poháru 2018. Foto: Frank Uijlenbroek / World Sport Pics

Dlouho očekávané halové mistrovství EuroHockey žen a mužů se vrátí s nadšenými diváky, účastníky i organizátory.Turnaj se bude konat v hamburské sportovní hale od 7. do 11. prosince 2022.

Turnaj se měl původně konat loni v prosinci, než si ho pandemie vynutila odložit. Předprodej vstupenek začíná v úterý 6. září. Možnost ponechat si vstupenky využila většina loňských držitelů vstupenek. To znamená, že téměř 70 % míst již bylo obsazeno ve víkendovém finále, což slibuje velký a bouřlivý dav. Zbývající vstupenky budou nyní v prodeji na www.hockeyticket.de.

Formát turnaje byl upraven

Vzhledem k současnému vyloučení Ruska a Běloruska z evropských klubových akcí – v souladu se směrnicemi FIFA a MOV – byly revidovány formáty pro ženské i mužské turnaje.

Vzhledem k tomu, že EuroHockey Indoor Trophy 2021 se mohlo konat minulou zimu, nemohl žádný tým postoupit, aby obsadil dvě místa v příslušných soutěžích. Po konzultaci s Evropskou hokejovou federací se nyní budou turnaje hrát s úvodní sestavou šesti týmů formou „round robin“, poté bude následovat finále a zápasy o umístění.

„Tento formát zachovává vysokou sportovní hodnotu akce a nabízí všem týmům šest zápasů, které se v soutěži prosadí. Těšíme se na EuroHockey, fanoušci sálového hokeje se mohou těšit na prvotřídní turnaj EuroHockey v Hamburku, jeden z Prezidenti Evropské hokejové federace,“ řekl Marijsek Florn, prezident Evropské hokejové federace Bašty našeho evropského sportu.

„Je skvělé, že Active City představuje tento nejdůležitější turnaj v evropském sálovém hokeji hamburským sportovním fanouškům a mnoha hostům z celé řady zemí,“ říká hamburský sportovní senátor Andy Grote. Po červnovém utkání Pro League na vysoké úrovni proti Nizozemsku se německé hokejové reprezentace vracejí letos podruhé do Hamburku.

READ  Novinky a fámy z rušného pondělí

Od účastníků očekávejte skvělé pole

V mužském kádru se k Česku, Nizozemsku, Belgii a Švýcarsku v boji o medaile připojí držitelé Německo a obhájce titulu Rakousko.

V ženské soutěži čekají halové mistryně světa z Německa na Nizozemí, Ukrajinu, Českou republiku, Rakousko a debutantky Turecka, které se zúčastní zúčtování ve 4000místné hamburské sportovní hale v Alsterdorfu.

„Jsme rádi, že tento halový turnaj Eurohockey nebyl zcela zrušen, protože Hamburk je pro DHB tak atraktivní a velmi důležitou hokejovou lokalitou,“ řekl Dr. Christoph Minke-Salz, ředitel sportu NBD.

„Ačkoli je termín v polovině prosince náročný – nejen kvůli mistrovství světa mužů v Indii, které probíhají v krátké době – uděláme vše pro to, abychom poslali domů národní týmy, které mohou bojovat o zlato v Active City. „

Ceny jízdenek – které zůstávají na stejné ceně jako v loňském roce – zahrnují cestu na akci a zpět prostřednictvím systému veřejné dopravy v Hamburku.

Další informace naleznete na adrese: www.hockey.de & www.hockeyticket.de

Tobias Hoek během hry na halovém mistrovství světa 2018. Foto: Frank Uijlenbroek / World Sport Pics

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.