Moskva zařadila populární ukrajinskou zpěvačku na svůj seznam hledaných osob a obvinila ji z šíření nepravdivých informací o ruské armádě

Moskva zařadila populární ukrajinskou zpěvačku na svůj seznam hledaných osob a obvinila ji z šíření nepravdivých informací o ruské armádě

Rusko zařadilo ukrajinského zpěváka, který vyhrál v roce 2016 Eurovision Song Contest, na svůj seznam hledaných osob, informovaly v pondělí oficiální tiskové agentury.

Zprávy uvedly, že v databázi ministerstva vnitra je zpěvačka Zuzana Džamaldinová na seznamu hledaných kvůli porušení trestního zákoníku.

Nezávislý zpravodajský web Mediazona, který se zabývá otázkami opozice a lidských práv, uvedl, že Djameldinova byla obviněna podle zákona Zákon přijatý loni Což zakazuje šíření tzv. falešných informací o ruské armádě a probíhajících bojích na Ukrajině.

Jamaldinova, která vystupuje pod jménem Jamala, má krymskotatarský původ. Krásné to To bylo provedeno v Kennedy Center Honors V prosinci vyhrál Eurovizi 2016 s písní „1944“, což je název, který odkazuje na rok, kdy Sovětský svaz masově deportoval krymské Tatary.

Ukrajina Jamala reaguje poté, co vyhrála finále Eurovision Song Contest v Ericsson Globe Areně ve Stockholmu, Švédsko, 14. května 2016.

Tisková agentura TT/Maja Soslin/prostřednictvím agentury Reuters


Její vítězný výkon přišel téměř dva roky poté, co Rusko anektovalo Krym uprostřed politických nepokojů, které zachvátily Ukrajinu. Většina ostatních zemí považuje anexi za nezákonnou.

Rusko protestovalo proti povolení účasti filmu „1944“ v soutěži a uvedlo, že porušuje pravidla proti politickým projevům na Eurovizi. Ale píseň konkrétně nekritizovala Rusko nebo Sovětský svaz, i když takové konotace vyvolávala a začínala slovy: „Když přijdou cizinci, přijdou k vám domů, všechny vás zabijí a řeknou: ‚Nejsme vinni.‘ “

Začátkem tohoto roku Jamaldinova Promluvil pro BBC Ohledně vydání svého nového populárního alba „Crime“ řekla, že je to její pokus „dát silný hlas mé vlasti, Krymu“.

„Po staletí Ruské říše, pak Sovětský svaz a teď Rusko – dělali spoustu propagandy, aby nás umlčeli. Pak celému světu řekli, že neexistujeme. Ale my známe pravdu. Znám pravdu . Proto je to pro mě důležité,“ řekla BBC. Ukázala tuto pravdu prostřednictvím příběhů za každou písní na tomto albu.“

Zrovna minulý týden a Ruský soud odsoudil umělce a hudebníka Sashu Skošilenka Za záměnu cenovek supermarketů až sedm let vězení Protiválečné zprávy.

Byla to Skošilenko Zatčena byla v rodném Petrohradě V dubnu 2022 byl obviněn z šíření nepravdivých informací o armádě poté, co nahradil cenovky těmi, které odsuzují ruskou invazi na Ukrajinu.

READ  Německé město Hannover zakazuje horké sprchy, protože se začíná objevovat ruská plynová krize

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *