Zdravotníci varují před možným výskytem spalniček na letištích Dulles a Ronald Reagan

Zdravotníci varují před možným výskytem spalniček na letištích Dulles a Ronald Reagan

Zdravotníci v hlavním městě země varovali tisíce lidí, kteří by mohli být vystaveni spalničkám v úterý poté, co osoba s „potvrzeným případem“ cestovala přes dvě z nejrušnějších letišť v regionu, když se vracela domů z mezinárodního letu.

DC Health uvádí, že k potenciální expozici došlo v oblasti mezinárodních příletů hlavního terminálu na mezinárodním letišti Dulles mezi 16. a 20. hodinou ve středu 3. ledna a poté v terminálu A na Národním letišti Ronalda Reagana Washington následující den od 2:00: 30 až 6:30 Večer

„DC Health byl informován o potvrzeném případu spalniček u jednotlivce, který cestoval přes letiště oblasti DC po svém návratu z mezinárodní cesty,“ uvedla agentura v prohlášení. „Ačkoli je riziko přenosu nízké, DC Health informuje obyvatele oblasti, kteří byli na těchto místech, o jejich potenciální expozici viru.“

Podobné varování vydalo před pár dny ministerstvo zdravotnictví Virginie. Z obou letišť denně přilétají a odlétají stovky letů zahrnujících tisíce cestujících.

Těchto 8 zdravotních prohlídek by podle lékařů mělo být ve vašem kalendáři na rok 2024

Cestující táhnou svá zavazadla přes osvětlený skleněný most na mezinárodním letišti Dulles v Dulles ve Virginii 24. září 2016. (Smith Collection/Gado/Getty Images)

„Spalničky jsou vysoce nakažlivé onemocnění, které se může snadno šířit vzduchem, když infikovaná osoba dýchá, kašle nebo kýchá. Příznaky spalniček se obvykle objevují ve dvou fázích. V první fázi má většina lidí horečku přes 101 stupňů a rýmu.“ nos,“ uvedlo v prohlášení ministerstvo zdravotnictví Virginie. Ona: „Červený, slzící nos a oči, kašel. Tyto příznaky obvykle začínají 7 až 14 dní po expozici.

„Druhá fáze začíná 3 až 5 dnů po objevení se příznaků, kdy se na obličeji začíná objevovat vyrážka a šíří se do zbytku těla. Lidé se spalničkami jsou nakažliví od 4 dnů před objevením vyrážky do 4 dnů po objevení se vyrážky.“ .“ dodala.

READ  Astronomové pozorovali, jak se kosmické částice zrychlují jako nikdy předtím

Případ spalniček byl potvrzen v Coloradu několik dní poté, co mezinárodní cestovatel dorazil na letiště v Denveru

MMR vakcína

Vakcína proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. (Istock)

Není jasné, kterou leteckou společností osoba nakažená spalničkami cestovala.

Obě zdravotnické agentury tvrdí, že každý, kdo byl vystaven spalničkám, by měl být v pohotovosti kvůli symptomům až do 25. ledna.

Přistání letadla na letišti DCA

Letadlo American Airlines přistává na národním letišti Ronalda Reagana Washington v listopadu 2021 v Arlingtonu ve Virginii. (Drew Angerer/Getty Images)

KLIKNĚTE ZDE A ZÍSKEJTE APLIKACI FOX NEWS

„Pokud zaznamenáte příznaky spalniček, okamžitě se izolujte tím, že zůstanete doma a daleko od ostatních. Okamžitě kontaktujte svého poskytovatele zdravotní péče,“ dodávají oba. „Zavolejte předem do kanceláře svého poskytovatele zdravotní péče nebo na pohotovost, abyste je informovali, že jste mohli být vystaveni spalničkám, a požádejte je, aby kontaktovali zdravotní oddělení. Pomůže to chránit ostatní pacienty a personál.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *