AKTUALIZACE 1 – Česká společnost PPF zvyšuje nabídkou MONETA Money Bank podíl na 28,36%

(Přidá podrobnosti)

PRAHA (Reuters) – Český miliardář Peter Kilner, společnost BBF ve čtvrtek uvedla, že zvýší svůj podíl v Moneta Bank Al-Mal na 28,36 procenta po dobrovolné nabídce v rámci dvoustupňového pokusu o převzetí banky.

Tanemo společnosti PPF získá prostřednictvím tendru 27,73%, což je méně než maximální nabídka 29% akcií.

PPF také jedná o začlenění některých svých menších věřitelů s MONETA výměnou za akcie, což jí dává většinový podíl v šesté největší bance v zemi.

Akcie v MONETA se ve středu uzavřely na 79,20 korun – těsně pod nabídkovou cenou 80 korun – čímž se tržní strop banky zvýšil na 40,5 miliardy korun (1,84 miliardy dolarů).

PPF, která se má stát největším akcionářem MONETA, uvedla, že za akcie zaplatí 11,3 miliardy korun. Až 10% akcií bude vypořádáno 24. března, zbytek podléhá schválení regulačního orgánu.

Společnost PPF, kterou z 98,93% vlastní Kilner, nejbohatší český podnikatel, jehož čisté jmění odhaduje Forbes na 17,5 miliardy dolarů, podniká po neúspěšné dohodě v roce 2019 druhý pokus o MONETA.

Ve své aktuální nabídce PPF navrhuje, aby MONETA získala její menší Air Bank, české a slovenské jednotky jejího globálního spotřebitelského věřitele Home Credit a její jednotku Benxy.

Kombinované skupiny budou mít přibližně 2,5 milionu maloobchodních zákazníků v České republice, zemi s 10,7 miliony lidí.

Díky tomuto odkazu PPF uvedla, že MONETA by se mohla stát jednou ze tří nejlepších bank se zaměřením na sektor maloobchodu a malého podnikání na trhu, kterému dominují převážně zahraniční vlastníci, jako je belgická KBC, rakouská Erste Group Bank a francouzská Societe Generale.

1 $ = 21,9610 Kč podle Jasona Hoveta; Editoval Christian Schmöllinger

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *