Čína odhaluje zabití 4 čínských vojáků při krvavém střetu s hranicemi Indie

Obě strany bojovaly Pěsti, kameny a bambusové tyče s hroty„V čem byl nejsilnější střet hranic mezi dvěma sousedi s jadernými zbraněmi za více než 40 let. Nové Dillí již dříve uvedlo, že během hádky v oblasti údolí Jalwan bylo zabito nejméně 20 indických vojáků.
Oficiální čínská armáda Daily v pátek uvedla, Čínská lidová osvobozenecká armáda, řekl Velitel praporu Qin Hongjun a tři vojáci – Chen Xiangrong, Xiao Siyuan a Wang Zoran – zahynuli v „divokém boji“ o obranu hranice a byli oceněni posmrtně.
Cena byla rovněž udělena Qi Fabaovi, veliteli pluku vojenského velení Sin-ťiangu Čínské lidové osvobozenecké armády, který byl při střetu vážně zraněn, uvedl. Převod.

Čínská lidová osvobozenecká armáda nezveřejnila řady vojáků.

Podle novin Čínské lidové osvobozenecké armády Převod„Síly„ zahraniční armády “porušily dohodu s Čínou a překročily hranici na čínskou stranu, aby postavily stany. Zpráva rovněž tvrdila, že když Che vedlo několik vojáků PLA k vyjednávání, indická strana nasadila více vojáků ve snaze přinutit čínské síly k abdikaci.

Čína a Indie se navzájem obviňují z potyček.

Zdroj v indické armádě řekl CNN dříve Spor začal kvůli čínskému stanu postavenému noc před střetem. Zdroj uvedl, že indické síly ho zbouraly. Zdroj uvedl, že čínští vojáci vyzbrojení kameny a bambusovými tyčemi s hřebíky se následujícího dne vrátili a zaútočili na nepřipravené indické síly. CNN není schopna nezávisle potvrdit tento účet pro mladistvé.
Mluvčí čínského ministerstva obrany v komentářích zveřejněných v pátek na oficiálním účtu čínského ministerstva obrany na sociálních sítích Ren Guoqiang Obvinil Indii ze „překrucování pravdy, klamání mezinárodního veřejného mínění a pomluvy čínských důstojníků a vojáků v pohraničních silách“. Řekl, že Čína „zachovává vysoký stupeň zdrženlivosti, aby udržovala vztahy mezi oběma zeměmi a armádami, a snažila se situaci uklidnit.“

Ren dodal, že čínská státní média zveřejnila zprávu o incidentu „za účelem objasnění pravdy“.

READ  Ukrajinské námořnictvo uvedlo, že v okupovaném přístavu Berdjansk byla zničena ruská loď

Sporné hranice

Indie a Čína sdílejí hranici 2 100 mil (3 379 km) v Himalájích. Což není na místech dobře definovaných a vysoce napadených. Obě strany si nárokují území na obou stranách.

Střet v červnu 2020 propukl poblíž Pangong Tso, strategicky významného jezera 14 267 metrů nad mořem, které se rozprostírá nad oblastí táhnoucí se od indické provincie Ladakh po čínský Tibet, v oblasti většího kašmíru v Indii. nárokovat území.

V roce 1962 začaly Indie a Čína bojovat na tomto odlehlém, nehostinném území a nakonec zavedly linii skutečné kontroly (LAC), která je de facto hranicí na obou stranách okresu Panjung Tso. Obě země se však neshodnou na přesném umístění Latinské Ameriky a Karibiku a obě země pravidelně obviňují z toho, že přesahují nebo se snaží rozšířit své území. Od té doby se v minulosti na místě hranice vyskytly spory, které většinou neměly fatální následky.

V září se obě země dohodly, že po eskalaci napětí mezi Novým Dillí a Pekingem přestanou vysílat na hranice další jednotky. Situace byla dočasně vyřešena, protože se obě strany zapojily do několika kol jednání.

Nové satelitní snímky ukazují, že čínské síly demontovaly tábory na sporných indických hranicích

Podle indické armády ale v lednu mezi oběma stranami došlo k „sekundární“ konfrontaci, i když se v ní uvádí, „že to místní vůdci vyřešili v souladu s platnými protokoly“.

10. února čínské ministerstvo obrany uvedlo, že obě země se po dosažení dohody s Indií začaly uvolňovat podél jižního a severního pobřeží Pangong Tsu.

ke mě Satelitní snímkyČína stáhla své síly, demontovala infrastrukturu a vyklidila tábory podél sporných hranic.

Satelitní snímky pořízené americkou společností Maxar Technologies 30. ledna ukázaly řadu čínských rozmístění podél Pangong Tso. A na nových fotografiích pořízených v úterý byly odstraněny desítky vozidel a stavebních konstrukcí, takže pozemky zůstaly prázdné.

READ  Moskva uvádí, že mezi tisíci převezenými z Ukrajiny do Ruska je 1847 dětí

Do zpráv přispěli Brad Lyndon, James Griffiths a Jesse Young z CNN.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *