Michigan hlásil významný nárůst legionářské nemoci ve 25 krajích

V Michiganu došlo v prvních dvou červencových týdnech k významnému nárůstu hlášených případů legionářské nemoci ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Michiganské ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb poznamenalo, že 107 případů hlášených v 25 krajích mezi 1. červencem a 14. červencem bylo „vyšší, než se v Michiganu v tomto ročním období očekávalo“. Dvoutýdenní součet představuje nárůst o 569% ze 16 případů hlášených ve stejném časovém období v roce 2020. Během stejných dvou týdnů v roce 2019 bylo 41 případů.

Státní zdravotní oddělení poznamenalo, že některé faktory prostředí, jako jsou srážky a teplo, mohou zhoršit šíření legionářů.

„Nedávné trendy počasí, včetně dešťů, povodní a teplejšího počasí, mohou letos v létě hrát roli v nárůstu případů legionářských chorob,“ Dr. „Chceme, aby si všichni byli vědomi legionářské nemoci, zejména pokud jsou vystaveni vyššímu riziku nákazy, a žádáme poskytovatele zdravotní péče, aby zůstali ostražití a aby byli náležitě testováni a léčeni.“

I když je nárůst „alarmující“, celkový počet případů v prvních dvou červencových týdnech je ve srovnání s populací nízký, uvedl Chuanwu Shi, profesor věd o zdraví v oblasti životního prostředí a globálního veřejného zdraví na University of Michigan’s School of Public Health. .

„Nemyslím si, že se opravdu musíš bát,“ řekl Shi, ale nárůst „je známkou toho, že zde v systému něco není v pořádku.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *