Česká cesta k čisté nule

Česká cesta k čisté nule

Změna klimatu a udržitelnost

Přechod k zelenější ekonomice s cílem snížit emise skleníkových plynů do roku 2050 se v Evropě zrychluje. Panuje shoda, že tento přechod je nezbytný k zastavení změny klimatu a dlouhodobému zlepšení kvality života. Evropská unie proto přijímá nové politiky a regulace a jednotlivé členské země zvažují, kam by jejich transformace mohla vést. Motivací k tomu není pouze ochrana životního prostředí, ale také provádění nových ekonomických aktivit a zlepšování ekonomické výkonnosti.

Současná situace představuje jedinečnou příležitost překreslit ekonomickou mapu Evropy. Země, které využijí této příležitosti, budou moci vyvíjet a exportovat technologie s vysokou přidanou hodnotou. Urychlí tak svůj hospodářský růst a zlepší životní úroveň a blahobyt svých občanů.

Tato studie si klade za cíl poskytnout základní údaje o očekávaných dlouhodobých investicích a ekonomických dopadech na základě věrohodného scénáře dekarbonizace a rozvinout diskusi o opatřeních potřebných k zajištění toho, aby cesta k uhlíkové neutralitě byla pro Českou republiku ekonomicky životaschopná, a to i v kontextu konkurence s jinými zeměmi.

Stáhněte si kompletní studii v angličtině

Stáhněte si kompletní studii v češtině

READ  Rostoucí úrokové sazby v USA vytvořily tlak na ekonomiku Hongkongu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *