FM Sittraman potvrzuje „plnou podporu“ hospodářskému oživení Srí Lanky

Ministryně financí Nirmala Sitharaman ujistila Srí Lanku o její „plné podpoře“ a spolupráci při jejím zotavení ze současné ekonomické krize.

Seetharaman předal potvrzení srílanské vysoké komisařce Melindě Moragoda, když se s ní vyslanec v pondělí setkal.

Indická ministryně financí ujistila vysokého komisaře o své „plné podpoře a spolupráci v procesu hospodářské obnovy Srí Lanky“, uvedla v prohlášení Srí Lanka.

Jednalo se o poslední ze série schůzek, které měl Moragoda se Sitharamanem o hospodářské spolupráci Indie a pomoci Srí Lance ve světle hospodářské krize. Naposledy se s ní setkal 27. května.

„Vysoký komisař Moragoda ještě jednou poděkoval ministru Sitharamanovi za pokračující pomoc Indie Srí Lance, zejména za zprostředkování samostatné úvěrové linky ve výši 55 milionů USD udělené 10. června na dovoz 65 000 metrických tun močoviny, které jsou v současné době potřebné v pěstitelské sezóně na Srí Lanka.“ .

„V reakci na to ministr Sitharaman ujistil vysokou komisařku Moragodu o své plné spolupráci v procesu hospodářské obnovy Srí Lanky a zároveň vyjádřil naději, že se Srí Lanka zotaví velmi brzy vzhledem k odolnosti jejího lidu,“ stojí v prohlášení.

Moragoda se také setkal s 15 evropskými vyslanci sídlícími v Novém Dillí, kteří jsou mezitím akreditováni na Srí Lance.

Úterního jednání se zúčastnili velvyslanci Rakouska, Běloruska, Belgie, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, České republiky, Dánska, Irska, Lucemburska, Severní Makedonie, Portugalska, Srbska, Slovinska, Ukrajiny a vysoký komisař Malty.

Vysoká komise uvedla, že Moragoda informoval vedoucí misí o aktuálním ekonomickém a politickém vývoji na Srí Lance, zejména o plánech na stabilizaci a obnovu srílanské ekonomiky.

READ  Jezdci Abarth Rally Cupu se připravují na dobrodružství ERC se šesti událostmi - FIA ERC

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.