Český free-diver překonal světový rekord v nejdelší plavání pod sněhem

Getty Images

Český potápěč David Wenkl se v úterý zapsal do historie Překonal světový rekord v plavání pod sněhem. Wenlk plaval téměř 81 metrů (265,5 stop) pod ledem ledovcového jezera v Rakousku, takže musel dýchat dvě minuty a 42 sekund. Předchozí světový rekord byl 250 stop, který stanovil dánský Stick Awail Severinson 2017 v jižním Grónsku.

„Bylo to rychlejší, než jsem čekal,“ Wency Old Reuters. „… hodně jsem trénoval. Během tréninku ve výšce 75 metrů jsem byl třikrát pod sněhem.“

Wenkel řekl, že se cítil „velký“ až poté, co vyšel z vody, která byla 37 stupňů studená. Řekl, že světový rekord zatím oficiálně neexistuje.

„Nyní musíme počkat osm až dvanáct týdnů, než dostaneme potvrzení,“ vysvětlil Wenkel. „Máme spoustu formulářů k potvrzení a správnému vyplnění … Vypadá to jako světový rekord, ale protože mě (zástupce systému pro volný ponor) neviděl plavat pod sněhem, měl by si prohlédnout videozáznam . “

38letý muž skutečně přesunul místo do bývalého lomu v Lacoste, 60 mil od Prahy. Tato změna byla provedena v důsledku omezení COVID-19, což Wenkelovi a ostatním ztěžovalo přístup na původní stránky.

READ  Český prezident byl po pozitivním testu na COVID-19 opět hospitalizován

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *