Kanada ohromila Švédsko návratem po prodloužení ve čtvrtfinále světa mužského hokeje

Drake Paterson dosáhl 43 sekund v prodloužení a ve čtvrtečním čtvrtfinále mistrovství světa v hokeji dovedl Kanadu k výhře 4:3 nad Švédskem.

Švédsko poskočilo do vedení 3:0 v polovině druhého poločasu góly Karla Klingberga, Williama Nylandera a Maxe Friberga.

Ryan Greaves zažehl kanadský comeback trefou na 1:21 ve třetí třetině a Pierre-Luc Dubois a Matt Barzal – oba hráli v den svých 25. narozenin – skórovali o 30 sekund později a vynutili si prodloužení.

Nylander byl povolán na 25 sekund do prodloužení a Kanada rychle využila mužovu výhodu, když Paterson zpod konfrontačního okruhu vyslal střelu z ostrého úhlu přes švédského brankáře Linuse Olmarka.

„Samozřejmě prohrát 3:0 před třetím poločasem nebylo to, co jsme plánovali, ale dokázali jsme ten gól vstřelit na začátku třetího poločasu,“ řekl Patterson. „Byl jsem frustrovaný, protože jsem dostal penaltu, a abych byl upřímný, myslel jsem si, že se budeme těžko vracet, ale nikdy jsme se nevzdali.“

Sledujte | Drake Patterson Dokončuje návrat Kanady po Švédsku:

Paterson skóruje v Orascom Telecom, zatímco Kanada postupuje, aby porazila Švédsko a postoupila do globálního semifinále

Kanada vstřelila tři branky ve třetím poločase, než Drake Paterson po 43 sekundách prodloužení vstřelil branku přesilovky, když Kanada porazila Švédsko 4:3 a postoupila do semifinále mistrovství světa IIHF ve finském Tampere.

K vítěznému gólu pomohli Berzal i Dubois.

Chris Dredger zastavil 16 z 19 střel Kanady a Olmark předvedl 38 zákroků pro Švédsko.

„[Ullmark] Byl fantastický a za svůj výkon si zaslouží velkou pochvalu. Kanadský trenér Claude Julien řekl: „Snažili jsme se nebýt frustrovaní a místo toho jsme se ve třetím poločase rozhodli dávat puky do sítě. První gól nám dal trochu života a jen jsme se snažili dát si šance na skórování. Cítili jsme se dobře.“ o naší hře od druhého poločasu nám Gravesův gól zvýšil sebevědomí.“

READ  Karolína Plíšková po brzkém odchodu z Wimbledonu skáče s trenérem Sašou Baginem

Kanada, obhájkyně titulu, se v sobotu střetne v semifinále s Českou republikou. Česko ve čtvrtfinálovém utkání porazilo Německo 4:1.

V dalším semifinálovém utkání se střetnou Spojené státy a Finsko. Spojené státy porazily Švýcarsko 3:0, zatímco Finsko porazilo Slovensko 4:2 a čtvrtfinálový zápas uzavřely ve čtvrtek.

Zápasy o medaile jsou na programu v neděli.