Výběr aktualizace iOS 15 může znamenat velké změny v iOS 16

Jednou z výhod iPhone je, že získáte jeho aktualizace pro iOS Pět a více let. Ale když na to přijde iOS 15 Aktualizace, Apple poprvé nabízí majitelům iPhone dvě možnosti.

Můžete buď upgradovat na iOS 15, nebo si můžete zvolit zůstat na iOS 14 a přitom stále dostávat aktualizace zabezpečení. To je trochu divná volba, a Macworld Má o tom teorii …

Pozadí

Apple vždy zajistil, aby aktualizace iOS fungovaly se staršími telefony. U iOS 15, stejně jako u iOS 14, nejsou vyloučeny žádné další modely iPhone. Pokud váš telefon může používat iOS 13, může se aktualizovat na iOS 14 a totéž platí i pro letošní rok – jakýkoli model schopný používat iOS 14 bude také schopen provozovat iOS 15.

To znamená, že iOS 15 je k dispozici na modelech vydaných od roku 2015:

 • iPhone 6s / 6s Plus 2015
 • iPhone SE 2016
 • iPhone 7/7 Plus 2016
 • iPhone 8/8 Plus 2017
 • iPhone X 2017
 • iPhone XS / XS Max 2018
 • iPhone XR 2018
 • iPhone 11 2019
 • iPhone 11 Pro / Pro Max 2019
 • iPhone SE (2. generace) 2020
 • iPhone 12/12 Mini 2020
 • iPhone 12 Pro / Pro Max 2020

Podpora starších modelů spolu s automatickou výzvou k aktualizaci znamená, že velké procento vlastníků iPhone se aktualizuje.

Aktualizace iOS 15 – nová možnost

Ale z nějakého důvodu letos, Apple Nabídka dvou možností.

iOS nyní nabízí volbu mezi dvěma verzemi aktualizací softwaru v aplikaci Nastavení. Můžete aktualizovat na nejnovější iOS 15, jakmile bude vydán, abyste získali nejnovější funkce a úplnou sadu bezpečnostních aktualizací. Nebo pokračujte v iOS 14 a dostávejte důležité aktualizace zabezpečení, dokud nebudete připraveni upgradovat na další hlavní vydání.

To je trochu divné a Macworlds Jason Snell nabízí dvě teorie pro rozhodování. První je, že ne všechny hlavní aktualizace se ukázaly být populární – iOS 7 je potomkem plakátu.

READ  Tom Clancy's The Division Heartland oznámil, že se jedná o hru free-to-play

Nejsem si jistý, jestli jsem to koupil. Myslím, ano, někteří lidé to nenáviděli – alespoň zpočátku. Ale iOS 15 není úplně jiný vzhled, tak proč dělat změnu v roce 2021 v reakci na problém z roku 2013?

Jeho druhá teorie mi dává větší smysl.

Také musím přemýšlet, jestli by tento krok mohl být předchůdcem nadcházející aktualizace iOS, možná iOS 16, která naruší kompatibilitu s řadou starších zařízení. […]

Vytvořením druhé cesty aktualizace v systému iOS se Apple jasně drží samostatné cesty aktualizace pro iOS. Až příště Apple identifikuje skupinu zařízení jako nekompatibilní s budoucí aktualizací – a jistě dřívější modely iPhone X přijdou brzy – bude moci zastavit tato zařízení v cestě aktualizace, která bude stále dostávat hlavní bezpečnostní aktualizace.

Apple v posledních letech způsobil revoluci ve svých zařízeních iPhone a iPad; Možná teď konečně plánujete udělat totéž pro software? něco moc volal po, Zvláště na boku iPadu. Pokud ano, nebylo by překvapením, že masivní podpora funkcí iOS a iPadOS nebude schopna fungovat na starších zařízeních.

Apple nebude chtít nechat majitele starších zařízení ve stejné situaci jako mnoho uživatelů Androidu – kteří po dvou nebo třech letech zůstanou s nezabezpečenými zařízeními. Tento problém by měly vyřešit samostatné cesty pro upgrade funkcí a zabezpečení.

Myslíš si, že má pravdu? Podělte se o své myšlenky prostřednictvím svých komentářů.

FTC: K výdělku používáme přidružené odkazy. Více.


Podívejte se na 9to5Mac na YouTube pro další novinky Apple:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.