Democracy Digest: Maďarsko popírá, že vetovalo text EU týkající se Putinova zatykače

Democracy Digest: Maďarsko popírá, že vetovalo text EU týkající se Putinova zatykače


Orbánův náčelník generálního štábu Gergely Gulias byl ve svém obvyklém čtvrtečním tisku k celé záležitosti odmítavější a řekl, že Putin „nebude zatčen v Maďarsku“, protože Římský statut Mezinárodního trestního soudu nebyl v Maďarsku nikdy zveřejněn, protože je „… Maďarsko skutečně podepsalo Římský statut Mezinárodního trestního soudu v roce 1999 za první Orbánovy vlády, ale po desetiletí – ani během osmi let liberálně socialistické vlády – nedokázalo zavést dekret v platnost prostřednictvím správce reklama. Někteří odborníci tvrdí, že je však právně závazný.

Mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovacs a německý Daniel Freund (Green) jako „nejlepší nepřátelé navždy“ na sociálních sítích povýšili svou nevraživost na vyšší úroveň – a rozhodně zábavnější – tento týden, kdy Freund cvrlikání Požádal AI ​​chatbota ChatGPT, aby dal dohromady rapovou píseň o Orbánovi a korupci v Maďarsku. Výsledek byl široce sdílen na sociálních sítích:

Skládá stadiony a plní lis
Zajistit, aby jeho kritici nebyli o nic méně umlčeni
Použití veřejných prostředků k naplnění kapsy…
Od fotbalových klubů až po luxusní zámky
Urbanova říše je postavena na tricích a podvodech…

Vládní mluvčí Kovacs odpověděl pomocí stejného chatbota, ale jeho úsilí selhalo, když Freunda vylíčil jako „skutečného bojovníka za demokracii“, čímž Kovacse rozzuřil Obvinit ChatGPT je víc než jen „generátor keců“. Možná je čas utratit peníze daňových poplatníků za galaktickou verzi ChatGPT ovládanou GCHQ.

Starosta Zelené Budapešti, Gergely Karacsony, oznámit V televizním rozhovoru tento týden uvedl, že se bude příští rok ucházet o znovuzvolení. Příští rok na jaře se v Maďarsku budou konat komunální a evropské volby společně a mnozí se ptají, zda se opozice – která v roce 2019 dosáhla určitých zisků, ale v parlamentních volbách v roce 2022 utrpěla zničující porážku – dokáže dát dohromady a napadnout rozsudek Fideszu. Opoziční strany si stále užívají bašty, zejména v hlavním městě a některých velkých městech, ale jejich jednota se od drtivé porážky v roce 2022 rozpadá. Hlavní opoziční Demokratická aliance a další jsou nejednoznačné, zda podpoří Karacsonyho v jeho znovuzvolení a primárky, které mají vybrat nejlepší kandidáty opozice, zůstávají mimo program. Pokud budou všechny strany soutěžit odděleně, bude Fidesz dobrým základem pro další drtivé vítězství. Průzkum společnosti Medan koncem loňského roku ukázal, že Karacsoni by porazil kteréhokoli kandidáta Fidesz, a má obzvláště silnou podporu mezi mladými a vzdělanými voliči.

READ  Většina asijských trhů padá na obnovený COVID-19, obavy z inflace – byznys

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *