V Praze S Jaishankar zachycuje Indo-Pacific: The Tribune India


PTI

Praha, 5. června

Ministr zahraničních věcí S Jaishankar se v neděli setkal s delegací českých poslanců Evropského parlamentu, kde „dobře diskutovali“ o vztazích Indie s EU, Českou republikou, indicko-pacifickým regionem, potravinovou a energetickou bezpečností. a digitální spolupráce.

Setkal se také se svým českým protějškem Janem Lebavským a vedl plodné diskuse o stabilním vývoji bilaterální spolupráce. Vyměnili si také názory na indicko-pacifický region a dopady konfliktu na Ukrajině.

Jaishankar je zde na poslední etapě svého turné po Slovensku a České republice, aby dodal další impuls vztahům s oběma středoevropskými národy.

Česká republika se od 1. července ujme předsednictví Evropské unii. Do Prahy přiletěl v sobotu ze slovenské metropole Bratislavy. V Praze zahájil své angažmá s delegací českých europoslanců Jana Zhradla, Tomáše Zdechovského, Mikuláše Bexy a Veroniky Frisionové. „Moje účast v Praze začala setkáním s delegací europoslanců. Dobrá diskuse o vztazích Indie s EU, Českou republikou, Indo-Pacifikem, potravinovou a energetickou bezpečností a digitální spolupráci.“ Indie, Spojené státy a mnoho dalších světových mocností hovořilo o nutnosti zajistit svobodný, otevřený a prosperující Indo-Pacifik pod agresivními vojenskými manévry Číny v regionu.

Čína si také nárokuje téměř celé sporné Jihočínské moře, ačkoli Tchaj-wan, Filipíny, Brunej, Malajsie a Vietnam si nárokují jeho části.

#s jaishankar

READ  Ruský režisér vesmírných filmů říká, že další by mohl být Měsíc nebo Mars

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.