Nový Zéland informuje Čínu o svých obavách ze smrtící pomoci Rusku

Nový Zéland informuje Čínu o svých obavách ze smrtící pomoci Rusku

Novozélandská ministryně zahraničí Nanaya Mahuta během setkání se svým čínským protějškem vyjádřila své obavy Číně z jakékoli smrtící pomoci na podporu Ruska v jeho válce proti Ukrajině.

Její tiskové oddělení v sobotu podrobně popsalo Mahutovy varovné poznámky v Pekingu, několik dní poté, co čínský prezident Si Ťin-pching zakončil svou cestu do Moskvy.srdečný vztah, ve kterém Si Ťin-pching a ruský prezident Vladimir Putin o sobě chválili a mluvili o hlubokém přátelství.

Mahutova čtyřdenní návštěva, která začala ve středu, byla první novozélandským ministrem zahraničí V Pekingu je od roku 2018, ale přišlo to v kritickou dobu, když Si Ťin-pching navštívil Moskvu tentýž týden, aby dal Putinovi diplomatickou podporu poté, co Mezinárodní trestní soud prohlásil, že ho chce soudit za válečné zločiny.

Pokud jde o ukrajinskou válku, Mahuta zopakovala, že její vláda odsoudila „ilegální invazi“ do Moskvy svého protějšku Chen Gang.

Řekla také Chenovu předchůdci Wang Yi, který je nyní nejvyšším představitelem zahraniční politiky Komunistické strany Číny, že mír a prosperita jsou očekáváním všech stran, uvedla oficiální čínská tisková agentura Xinhua. Ve zprávě byla citována, že Nový Zéland podporuje politické řešení sporů prostřednictvím dialogu.

Agentura dodala, že Wang řekl, že naléhavým úkolem je dosáhnout příměří a obnovení mírových rozhovorů a že Čína bude i nadále hrát konstruktivní roli při prosazování politického urovnání.

Během setkání s Chenem Mahota rovněž vyjádřil obavy ohledně situace v oblasti lidských práv v Sin-ťiangueroze svobod V Hongkongu spory v Jihočínském moři Zvýšené napětí v Tchajwanském průlivuuvedla její tisková kancelář.

Úřad dodal, že ministři jednali o možnosti letošní návštěvy novozélandského premiéra Chrise Hepkinse v Číně.

Čína je největším obchodním partnerem Nového Zélandu a novozélandští exportéři spoléhají na Čínu při nákupu mléčných výrobků a dalších zemědělských komodit.

READ  Oslabení in-fa přinese do Číny silný déšť, protože nová bouře může ovlivnit olympijské hry v Tokiu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *