Nové případy USA Covid-19 pokračují v obecném sestupném trendu

Napsal Adam Martin

Nově hlášené případy Covid-19 v USA vzrostly z předchozího dne, ale pokračovaly ve svém obecném sestupném trendu, protože více států zrušilo omezení související s viry.

Podle údajů shromážděných Johns Hopkins University a zveřejněných brzy v úterý ráno bylo v pondělí ve Spojených státech hlášeno více než 50 000 nových případů. To byl nárůst z 29 367 předchozího dne, ale pokles z 56 696 před týdnem. Asi třetina států nehlásí případy o víkendech.

Sedmidenní klouzavý průměr denních nových případů byl k pondělí 49 619 případů, podle analýzy dat John Street Hopkins z Wall Street Journal. Čtrnáctidenní průměr činil 52 466. Když je sedmidenní průměr menší než 14denní průměr, jak tomu bylo od 17. dubna, znamená to, že počet případů klesá. USA hlásily celkově více než 32,47 milionu případů.

Více než 40% dospělých ve Spojených státech Nyní jsou plně očkovániUvádí to Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Průměrný počet dávek vakcín užívaných každý den však klesá. Podle A. bylo v uplynulém týdnu v USA podáno průměrně 2,3 milionu dávek denně. Wall Street Journal analýza dat CDC„Snížení z 2,8 milionu současně minulý týden.

Podle údajů Johnse Hopkinse bylo původně na pondělí hlášeno 483 úmrtí, což je nárůst z 325 předchozího dne, ale pokles ze 476 úmrtí hlášených před týdnem. Počet obětí ve Spojených státech nyní dosáhl více než 577 500.

New York a New Jersey Kapacitní limity většiny společností jsou zvýšeny Na jaře loňského roku bylo očkováno více lidí a infekce stále klesala. Státní úředníci uvedli, že 19. května vyprší kapacitní limity pro maloobchod, restaurace, tělocvičny, tematické parky, salony, kadeřnictví, kanceláře, muzea a divadla.

Podnikání bude omezeno pouze sociálními distančními opatřeními, která vyžadují, aby sponzoři a strany byli vzdáleni 6 stop. Oba státy udržují interní mandát masky.

READ  Cestující v letecké dopravě, kteří míří do Spojených států, mohou využít samoobslužné testy COVID: CDC

Na Floridě republikánský guvernér Ron DeSantis řekl, že ano Okamžitě pozastavte veškeré nouzové příkazy související s Covid-19, Včetně těch, které vydaly lokality. Connecticut dříve ukončil několik kapacitních omezení a v dubnu uvedl, že od 19. května ukončí všechna omezení společností, s výjimkou požadavků na vnitřní utajení.

Okres Los Angeles, kde počet případů a úmrtí vzrostl, hlásil koncem loňského roku a v lednu V pondělí žádné úmrtí související s Covid-19 Již druhý den v řadě. Neděle byla prvním dnem za více než rok, kdy kraj nehlásil taková úmrtí, ačkoli Los Angeles Times citovali úředníky, kteří varovali, že nedělní počet může být uměle kvůli nízkým zpožděním o víkendech.

Údaje Johns Hopkins ukazují, že na celém světě bylo hlášeno více než 153,55 milionů infekcí a více než 3,2 milionu lidí zemřelo.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *