USDA říká, že ptačí chřipka byla poprvé zjištěna v hovězí tkáni, ale hovězí maso je bezpečné ke konzumaci

USDA říká, že ptačí chřipka byla poprvé zjištěna v hovězí tkáni, ale hovězí maso je bezpečné ke konzumaci

Ptačí chřipka byla poprvé zjištěna v hovězím mase, oznámilo v pátek americké ministerstvo zemědělství, ale úředníci uvedli, že maso z jedné nemocné dojnice nebylo povoleno do potravin v zemi a hovězí maso je stále bezpečné ke konzumaci.

USDA uvedlo, že virus H5N1 byl nalezen jako součást testování 96 dojnic, které byly odkloněny od dodávek, protože federální inspektoři zaznamenali příznaky onemocnění během rutinních kontrol jatečně upravených těl v masokombinátech. Ptačí chřipka byla nalezena pouze u jedné z těchto krav.

Ptačí chřipka Bylo potvrzeno ve stádech dojnic V devíti státech to bylo Nalezeno v mléce To vyvolalo porážku milionů kuřat a krůt. Ale najít ho v hovězím mase je nový vývoj v ohnisku, které začalo v roce 2022.

Agentura minulý měsíc uvedla, že bude testovat mleté ​​hovězí maso na ptačí chřipku v maloobchodních prodejnách. Ale zatím nenašla žádné znamení Od viru.

I když ptačí chřipka skončí v konzumním hovězím mase, vaření masa na vnitřní teplotu 165 stupňů Fahrenheita ji zabije stejně jako zabíjí E. coli a další viry, říká USDA.

Dva farmáři Mlékárny v Michiganu a Texasu se nakazily ptačí chřipkou Toto jaro. Nebezpečí pro veřejnost zůstává nízkoAle zdravotníci uvedli, že farmáři, kteří jsou vystaveni infikovaným zvířatům, jsou vystaveni většímu riziku.

Ve Spojených státech byl potvrzen pouze jeden lidský případ ptačí chřipky. V roce 2022 ji vězeň v pracovním programu chytil při zabíjení infikovaných ptáků na drůbeží farmě v Montrose County v Coloradu. Jeho jediným příznakem byla únava a uzdravil se.

READ  Muž zemřel na vzteklinu poté, co se probudil s raketou ve svém pokoji

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *