Putinův nepřítel Alexey Navalnyj ukončil hladovku v Rusku

Uvězněný vůdce ruské opozice Alexej Navaľnyj ukončil v pátek svou třítýdenní hladovku, čímž zahanbil Kreml venku a vyvolal protesty doma.

Hladovka na 24 dní, řekl Navaľnyj Nechala ho tak hubeného Vypadá jako „kostra, kymácející se, kráčící ve své cele“, stala se poslední bitvou ve vysoce nebezpečné, let trvající rivalitě mezi prezidentem Vladimirem Putinem a jeho nejvýznamnějším domácím politickým protivníkem.

Zatímco Putin odmítá hovořit jménem pana Navalného, ​​zatímco policisté a státní zástupci zatýkají jeho politickou organizaci, tento měsíc se rozhodl jej úplně zakázat. Pan Navalny slouží Prof. Odsouzen k více než dvěma letům vězení za porušení podmíněného odsouzení, které je podle něj politicky motivováno.

Ale i ve vězení dokázal zmást Putina dilematem: buď vyhověl jeho požadavkům na lékařské ošetření od svých osobních lékařů, nebo riskoval, že způsobí mučedníka.

V průběhu let pan Navalny vedl vysoce efektivní vyšetřovací jednotku, která zpustila pana Putina a diskreditovala jeho vládu Videa byla vyrobena skvěle Odhalování korupce v nejvyšších pozicích. Rutinně označuje Putinovu stranu Jednotné Rusko jako gang „podvodníků a zlodějů“.

Navalnyj také pokračoval v nastavování agendy politické opozice před parlamentními volbami plánovanými na podzim. Ve středu vyšly do ulic desítky tisíc demonstrantů a ukradly jim světla Výroční projev pana Putina o stavu národa.

Navaľnyj řekl, že hladovku zastavil na radu lékařů a protože jeho požadavky byly částečně splněny.

Hladovku oznámil 31. března, aby požadoval vstup pro své osobní lékaře Léčba zdravotních problémů To pravděpodobně pochází od něj Otrava Minulý rok s chemickou zbraní.

Pan Navalnyj z toho obvinil ruskou vládu NovičukVzácný nervový plyn, který byl vyroben pouze v Rusku a v Sovětském svazu před jeho rozpadem, Loni v srpnu ho svlékli do hotelového pokoje. V té době organizoval svoji politickou skupinu pro místní volby. Kreml popřel jakoukoli roli při otravě.

READ  Obavy rostou nad čínskými plány na Tchaj-wanu

Pan Navalny byl lékařsky evakuován do Německa v kómatu, zotavil se a v lednu se vrátil do Ruska, kde byl zatčen na letišti.

Ve vězení hlásil bolesti zad a necitlivost nohou a paží. Začátkem tohoto měsíce testy ukázaly známky možného selhání ledvin, které by mohlo vést k fatální arytmii v srdci pana Navalného, ​​uvedli jeho lékaři.

Vězeňské úřady nikdy neumožnily vstup osobnímu lékaři pana Navalného. Ve skutečnosti ho vzali z cely, nejprve do vězeňské nemocnice a poté do civilní nemocnice, a tento týden ho nechali vyšetřit odborníky.

„Lékaři, kterým plně důvěřuji, prohlásili, že jsme toho dosáhli natolik, abychom zastavili můj půst,“ uvedl Navalnyj v prohlášení zveřejněném v pátek na svém účtu Instagram. Řekl, že lékaři mu také poradili, že pokud bude pokračovat v hladovce, „nezbyl by nikdo pro léčbu.“

Navalny řekl, že také přerušil půst, protože někteří příznivci s ním solidárně vyhlásili hladovku, a nechtěl riskovat své zdraví.

Osobní lékaři pana Navalného A. prohlášení Čtvrtek určuje orgány zdravotní péče, kterým bylo po jeho převozu do civilní nemocnice povoleno vězení, včetně kontrol nezávislými neurology. Lékaři uvedli, že získali také výsledky jeho analýz, které částečně splnily požadavky hladovky.

Prohlášení, které podepsala osobní lékařka Navalného Anastasia Vasilieva a čtyři specialisté, uvádí, že nevznesli požadavek osobního vyšetření pana Navalného. Ale řekli, že bylo učiněno dost, aby ospravedlnilo zastavení stávky.

Prodloužená hladovka, i když pro pana Navalného osobně riskantní, udržovala jeho případ na pořadu jednání západních vlád i přes nárůst ruské armády na hranicích s Ukrajinou.

Poradce USA pro národní bezpečnost Jake Sullivan tento měsíc uvedl, že ruská vláda bude čelit „důsledkům, pokud pan Navalny zemře“. Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian rovněž vyjádřil znepokojení a informoval ruskou vládu: „Je zde velká odpovědnost za prezidenta Putina.“

READ  Běžci šampionů patří mezi 21 zabitých na mrazivém Ultramaratonu v Číně

Pokud jde o domácí politiku, hladová stávka pana Navalného a jeho zhoršující se zdraví vedly ve středu k pouličním protestům ve městech po celém Rusku.

Protesty vytlačily příslušníky pořádkové policie v platnosti v ruských městech v den, kdy měl Putin zaměřit pozornost State of the Nation Speech Zpráva o naději na hospodářský růst, jak se země vynořuje z pandemie koronavirů. Ke konci dne zatkla policie téměř 1 500 demonstrantů po celé zemi.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *