ATP Tour: Francis Tiafoe postupuje v Portugalsku

29. března 2022; Miami Gardens, Florida, USA; Frances Tiafoe (USA) sáhla po forhendu proti Franciscu Cerondolovi (Argentina) (není na obrázku) ve čtvrtém kole dvouhry Miami Open na stadionu Hard Rock. Povinný kredit: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

26. dubna – Pátá nasazená Frances Tiafoeová odskočila z těžkého prvního setu a v pondělí porazila Srba Dušana Lajoviče 2-6 7-5 6-0 v prvním kole Millennium Estoril Open v portugalském Estorilu.

Tiafoe ztratil své podání v úvodu zápasu a rychle ustoupil. Ale po těsné výhře ve druhém setu Američan ovládl závěrečný set – šel 3 na 3 v šancích na brejkovací body a zachránil všechny tři brejkboly, kterým čelil.

Dále se Tiafoe utká s portugalským Nunem Borgesem na divokou kartu, který v pondělí vedl 6-4, 3-0, když španělský soupeř Pablo Andujar odešel.

Španěl Bernaber Zapata Miralles porazil Argentince Federica Correu 6-4 6-3 a Jihokorejec Sono Kwon porazil Francouze Benoita Pierra 6-4, 7-5. Kwon v tomto zápase zachránil 12 ze svých 13 brejkbolů, čímž překonal Pairovu známku 9 z 12.

BMW Open

Daniel Altmaier přehrál divokou kartu Philipa Kohlschreibera 7-6 (5), 3-6, 6-1 za 2 hodiny 25 minut a vyhrál německou bitvu v prvním kole v Mnichově.

Altmaier porazil Kohlschreibera 6-3 a zachránil 9 z 12 brejkbolů. V tiebreaku prvního setu proklouzla 2:0, ujala se vedení 4:2 a vyhrála poté, co jeho soupeř remizoval 4:4, 5:5.

Jediným nasazeným hráčem, který se v pondělí dostal na kurt, byl Srb č. 7 Miomir Kekmanovic, který porazil německého kartového Maxe Hanse Rieberga 6-2, 6-3.

Dánský holger Ron překonal českou divokou kartu Jerryho Lehiku 7-6 (4), 6-3. Emil Rosofori z Finska porazil Yoshihita Nishioku z Japonska 7-6 (5), 7-5 a Alex Mulkan porazil svého kolegu Slováka Norberta Gombose 6-1, 3-6, 7-6 (7) a přišel ve třetím setu. Tiebreak ve svém třetím mečbolu.