Záhada země Kalifornie byla vyřešena. Nyní začíná politický boj.

Záhada země Kalifornie byla vyřešena.  Nyní začíná politický boj.

Janu Šrámkovi bylo 15 let, když se poprvé pokusil přesvědčit vládu, aby udělala něco, co chtěl. V té době to byl internetem a sci-fi posedlý teenager vyrůstající v Drivhohosticích v České republice.

Problém byl v tom, že jeho město s 1400 obyvateli mělo pouze vytáčené připojení k internetu. Přesvědčil místní vládu, aby zaplatila poskytovateli internetových služeb, aby městu poskytl širokopásmové připojení. Dokonce za to dostal provizi, napsal pan Šrámek v „The Race to Excellence“, jakési svépomocné knize pro ambiciózní teenagery, kterou v roce 2009 napsal.

Příští kampaň pana Šrámka může být ziskovější. Může být také delší, tvrdší a se vší pravděpodobností ošklivější.

Odhalení z minulého týdne, že pan Šrámek vede skupinu magnátů ze Silicon Valley v odvážném plánu postavit nové město na vlnitém pásmu farem a větrných mlýnů v severní Kalifornii, znamenalo neoficiální začátek toho, co slibuje stát se dlouhým a nákladným politickým proces. kampaň.

V zemi, kde je pozemková politika tak obtížná, může stavba duplexního domu trvat roky a může trvat i deset let, než se s projektem zvedne lopata.

Tento druh časové osy pravděpodobně otestuje trpělivost investorů – včetně investorů rizikového kapitálu Michaela Moritze, Marca Andreessena a Chrise Dixona, stejně jako Reeda Hoffmana, spoluzakladatele LinkedIn, rizikového kapitalisty a demokratického dárce, a Laurene Powell Jobs, zakladatelky From Emerson Collective – zvyklý na rychlý, neregulovaný svět technologií.

V první řadě jsou to s největší pravděpodobností volby. Solano County má dlouhou historii Zákon pomalého růstu Krajští voliči to možná budou muset překonat, než se začne s nějakou větší stavbou.

Pak přichází řada ekologických pravidel, nevyhnutelné soudní spory a potenciální konflikty se státní radou pro vzdušné zdroje, radou pro kontrolu vodních zdrojů, komisí pro veřejné služby a ministerstvem dopravy – nemluvě o místní plánovací komisi a dozorčí radě, která dohlížet na využívání půdy. (okres Solano).

READ  Český pivovar získal Cenu Evropské unie za dědictví

Někteří zkušení vývojáři tvrdí, že šance projektu jsou tak vzdálené, že by byli ohromeni, kdyby se uskutečnil. „Doufám, že uspějí, ale zdá se, že se spousta techniků se spoustou peněz a spoustou arogance vrhá do jiných podniků, které nemohou dělat,“ řekl Mark Friedman, dlouholetý realitní developer v Sacramentu. „Rozumí.“

Pan Šrámek se v pondělí odmítl vyjádřit a mluvčí se odvolal na dřívější prohlášení finančních podporovatelů projektu: „Jsme nadšeni, že můžeme začít spolupracovat s obyvateli okresu Solano a volenými představiteli, stejně jako s Travisovou leteckou základnou.“

Během posledních pěti let skupina využila firmu Flannery Associates, aby utratila asi 900 milionů dolarů na nákup desítek tisíc akrů zemědělské půdy v celém Solano County, na severovýchodním okraji oblasti San Francisco Bay Area. Nákup tolika pozemků společností, jejíž činy a záměry byly nejasné, vyvolal strach v celém regionu a přiměl dva členy Kongresu, aby zahájili federální vyšetřování.

A nikdo ve společnosti se nepokusil tyto obavy rozptýlit – pravděpodobně proto, že se obávali, že odhalení jejich identity by zvýšilo ceny pozemků – a vytvořili tak dlouhou řadu rozčilených volených úředníků.

„Zapojili jsme FBI a ministerstvo financí,“ řekl v nedávném rozhovoru John Garamendi, demokrat a kongresman z okresu. Řekl, že ačkoli zástupci Flannery požádali jeho kancelář o schůzku, nevěděl, kdo jsou nebo co dělají, dokud to minulý týden neodhalily New York Times.

Flannery se nyní snaží přejít z režimu utajení do režimu magie. Najala politické poradce a byla v kontaktu s nadřízenými, kanceláří guvernéra a členy Kongresu. V konečném důsledku je pravděpodobnější, že si skupina získá přízeň voličů plnohodnotnou politickou kampaní zaměřenou na ekonomický rozvoj.

Ačkoli se Solano nachází pevně v oblasti Bay Area, je nejchudším krajem v regionu. Příjem domácnosti ve výši 87 770 USD představuje asi dvě třetiny středního příjmu 141 562 USD v Santa Clara County, srdci Silicon Valley. Je to také geografická slátanina, která zahrnuje suchou zemědělskou půdu a Travis Air Force Base, nejrušnější letiště americké armády a bránu do Pacifiku, spolu s městy jako Vallejo, dělnické město, které se stalo útočištěm pro stavební a servisní pracovníky s přemrštěnými ceny. Pro vnitrozemí Perského zálivu.

READ  Proč jsou francouzské prezidentské volby důležité i za jejich hranicemi: NPR

Nákupy Flannery jsou soustředěny v nezastavěné východní polovině kraje a sestávají ze šachovnice pozemků. Zdá se, že část těchto pozemků je přidělena virtuálnímu městu, jehož přesné umístění zatím není jasné. Zbytek lze použít jako politický dokument k vytvoření programů ochrany životního prostředí, projektů zelené energie a rekreačních zařízení ve snaze získat podporu politiků a voličů.

Ať už Flannery skončí v kampani na čemkoli, pravděpodobně to bude zahrnovat i slibné zaměstnání voličům ve městech jako Vallejo a Fairfield výměnou za to, že jim bude dovoleno stavět na sotva obydlených farmách vzdálených asi 45 minut.

V neděli v Rio Vista, městě s 10 000 obyvateli ležícímu podél řeky Sacramento, obyvatelé stále trávili vyhlídku, že miliardáři promění pás otevřených polí v nové město. Mnohým se ulevilo, když se dozvěděli totožnost tajemného kupce pozemků v této oblasti, ale také se báli potenciálního dopadu návrhu.

„Není tu moc lidí,“ řekla čtyřicetiletá Ashley Morrell, která pracuje na sportovní střelnici v neregistrované komunitě zvané Bird's Landing. „Je tu spousta větrných mlýnů. Je to uprostřed ničeho. Nenajdete tu veřejné služby. Není tu veřejná voda ani kanalizace.“

Někteří v této oblasti se stále vzpamatovávali z tajemství kolem prodeje pozemků. Teorie sahaly od větrných elektráren přes nový Disneyland až po smyšlené spiknutí zahrnující čínskou inteligenci a nový přístav.

„Na Štědrý den 2018 ke mně domů přišel realitní agent a nabídl mi, že koupí moji nemovitost,“ řekl John Sweeney, který žije v Denvertonu, komunitě nezapsané v obchodním rejstříku vedle letecké základny Travis. „V té době se zde pozemky prodávaly za méně než 2 000 dolarů za akr a nabízeli 10 000 dolarů za akr.“

Pan Sweeney řekl, že neprodal, ale předal nabídku svému tchánovi, který tak učinil. Po dokončení obchodu začal sledovat Flanneryho nákupy na Facebooku.

READ  Král Karel navštíví Německo na své první zahraniční cestě jako panovník

Nyní mají obyvatelé nové otázky: Jak může město ožít jen s jedním vlastníkem nemovitosti? Zvedne návrh ceny sousedních pozemků? Povede to k gentrifikaci v dnešním pastýřském městě?

Flanneryho nabídka by podle státních politických poradců musela odpovědět na tyto a ještě naléhavější obavy. Blízkost projektu k Travisově letecké základně pravděpodobně vyvolá federální reakci. Mocné dělnické skupiny musí být přesvědčeny, že plán dostatečně prospěje odborům. Ekologické skupiny už začaly Ven Proti tomu argumentuje, že by se byty měly stavět v blízkosti center osídlení.

David Townsend, demokratický poradce s desítkami let zkušeností v otázkách využívání půdy v severní Kalifornii, uvedl, že místní opozice bude pravděpodobně významná také v zemědělském kraji, kam se mnoho dlouholetých obyvatel stěhovalo, aby unikli rozvoji a dopravě.

„Co se s těmito věcmi stane, je, že se lidé objeví v červených tričkách a křičí: „Skupina bohatých lidí, kteří tu nežijí, chce dát na naše silnice o 20 000 aut víc, a co za to dostaneme? parky?“ „Něco takového může trvat roky a roky,“ řekl pan Townsend a dodal.

Holly Ciccone přispěla reportáží.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *