Dojde v létě Covidu k prudkému nárůstu? Zde je to, co ukazují data CDC

Dojde v létě Covidu k prudkému nárůstu?  Zde je to, co ukazují data CDC

(NEXSTAR) – V některých částech Spojených států se objevují varovné signály, které by mohly naznačovat nárůst případů koronaviru

Testování odpadních vod, které může pomoci odhalit šíření koronaviru v komunitě, ukázalo a Velká výška Virus se rozšířil v několika státech. Testovací místa v Montaně a na Floridě hlásí „velmi vysoké“ úrovně koronaviru, uvádí Centers for Disease Control and Prevention. Úrovně odpadních vod jsou „vysoké“ na Aljašce, v Kalifornii, Connecticutu, Georgii, Marylandu a Novém Mexiku.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí uvádí, že návštěvy na pohotovosti související s COVID-19 jsou také na vzestupu, během jednoho týdne vzrostly o 12,6 %. Největší skoky byly vidět minulý týden v Delaware, Iowa, Illinois, Indiana, Nebraska, New Jersey, Rhode Island, Vermont, Virginie a Západní Virginie.

I přes nedávný nárůst je však počet hospitalizací pacientů s COVID-19 na národní úrovni velmi nízký. Pouze 0,6 % všech návštěv pohotovosti bylo v minulém týdnu diagnostikováno jako případy COVID.

CDC také oznámilo 1% nárůst pozitivních testů, ale s rozšířením domácího testování na koronaviry se pozitivní případy často nehlásí.

Nárůst případů může být způsoben novými dominantními subvariantami, např oponuje A KP.3. I když jsou vakcíny Covid stále velmi účinné proti těmto kmenům, může nějakou dobu trvat, než dostanete posilovací dávku, takže budete náchylnější k infekci.

„Pokud se všichni nechají očkovat v listopadu a prosinci a pak všichni onemocní v prosinci a lednu, celá populace se stane vnímavou přibližně ve stejnou dobu v létě,“ říká Ilan Rubin, výzkumný pracovník na Harvardské škole veřejného zdraví T. H. Chana. . , Čas řekl.

Cestování a socializace, které přicházejí s létem, mohou také zvýšit vaši expozici.

READ  Vědci objevili gen, díky kterému jsou vaše svaly znatelně silnější

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *