Trenér České republiky Silhavo prodloužil smlouvu

Praha (AFP) – S trenérem České republiky Jaroslavem Silavicem byla prodloužena smlouva i přes neúspěch týmu na mistrovství světa v Kataru.

Prezident Českého fotbalového svazu Petr Vosk v pondělí řekl, že Šilhavo bude až do roku 2023 odpovědný za kvalifikaci na mistrovství Evropy a jeho smlouva bude automaticky prodloužena, pokud se Česká republika kvalifikuje na šampionát v roce 2024 v Německu.

Šedesátník podepsal smlouvu v roce 2018 a dovedl Českou republiku do čtvrtfinále Eura 2020, které bylo kvůli pandemii koronaviru odloženo na rok 2021.

Češi postoupili do čela ligy A také v Lize národů, ale týmu se v březnu nepodařilo kvalifikovat do jednoho ze závěrečných zápasů evropské kvalifikace o postup na mistrovství světa po prohře 1:0 se Švédskem v prodloužení.

„Po play-off ve Švédsku jsme byli velmi zklamaní,“ řekl Zilhavi. „(Ale) neodmítejte takový příspěvek.“

Bývalý hráč Silhavo byl v letech 2002 až 2008 asistentem trenéra České republiky Karla Brucknera a pomohl týmu dostat se do semifinále mistrovství Evropy 2004. K zisku titulu v České lize dovedl také Liberec a Slavii Praha. .

___

Více z AP soccer: https://apnews.com/hub/soccer a https://twitter.com/AP_Sports

READ  Gól záložníka na Euro 2021: gól Patricka Čecha proti Skotsku

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.