Studie: Asi 40 000 amerických dětí přišlo o rodiče kvůli COVID-19

Podle studie zveřejněné v časopise Journal of the American Medical Association’s JAMA Pediatrics v PondělíV uplynulém roce podle odhadů 37 300 až 43 000 amerických dětí přišlo o COVID-19 alespoň o jednoho rodiče.

Když se podrobněji podívám na data, zjistil jsem, že zátěž, kterou autoři studie připouštějí, že se během probíhající pandemie pravděpodobně „zvýší“, neúměrně poklesla na černé děti.

Černé děti tvoří ve Spojených státech pouze 14% dětí mladších 18 let, ale studie odhaduje, že představují 20% dětí, které kvůli koronaviru ztratily rodiče.

Autoři uvedli, že byli schopni „sledovat úmrtí rodičů podle vývoje epidemie“ odhadem očekávaného počtu infikovaných dětí pro každou smrt COVID-19.

Píšou: „Pro výpočet multiplikátoru úmrtí jsme použili sítě příbuzenských vztahů bílých a černých jedinců ve Spojených státech odhadnuté přesnými demografickými simulacemi, a poté jsme pomocí multiplikátoru odhadli rozsah úmrtí rodičů podle různých scénářů úmrtnosti.“

Autoři uvedli, že odhady jsou založeny na demografickém modelování a nezahrnují „úmrtí primárních pečovatelů bez rodičů“. Dodali, že studie se také opírá o „anonymní a veřejně dostupná data“ a není považována za „hledání lidských subjektů“.

A píší, že jejich výzkumný model „naznačuje, že každá smrt viru Covid-19 zanechá 0,078 dětí ve věku 0 až 17 pozůstalých rodičů,“ což podle nich představuje 17,5% až 20,2% nárůst úmrtí rodičů v nepřítomnosti COVID – 19 „

Autoři popsali odhadovaný počet dětí, které ztratily rodiče v důsledku koronaviru, jako „ohromující“, přičemž uvedly: „K řešení zdravotních, vzdělávacích a ekonomických dopadů, které mají na děti dopad, jsou zapotřebí komplexní národní reformy.“

„Náhlá smrt rodičů, jako je smrt způsobená COVID-19, může být pro děti obzvláště úzkostná a nechat rodiny nepřipravené na řešení jejích následků,“ napsali.

„Navíc se mýtné COVID-19 odehrává v době sociální izolace, institucionálního tlaku a ekonomických potíží, což může zanechat pozůstalé děti bez podpory, kterou potřebují,“ dodali.

READ  Úžasná fotografie NASA ukazující pozůstatky supernovy, která ohromila internet

Spojené státy zaznamenaly od začátku epidemie téměř 31 milionů potvrzených případů koronaviru a více než 555 000 úmrtí, Údaje univerzity Johna Hopkinse.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *