Angela Okotoyová se zapsala do historie Wimbledonu

Tenisový zázrak Angela Okotoi se zapsal do historie, když jako první Keňanka vyhrála Wimbledon.

V sobotu 9. července nastupovala 18letá tenisová hvězda v juniorské čtyřhře s Holanďankou Rose-Marie Nykampovou.

Po remíze s kanadským týmem po dvou setech musela Okotoyová a její partner vynaložit větší úsilí. Kanaďané v tiebreaku prohráli 11-9 s Nijkampem a Okotoyem (3-6, 6-4).

Duo vyhrálo finále juniorské čtyřhry ve Wimbledonu, když porazilo kanadské týmy Kaylu Cross a Victorii Mpoko.

Angela Okotoyová a její nizozemská partnerka Rose Nijkampová vyhrály finále Wimbledonu 2022.

zdvořilost

V pátek 8. července se Okotoye zapsala do historie tím, že se stala první Keňankou, která se dostala do finále Wimbledonu.

Osmnáctiletá hráčka, která s Nijkampem nastupovala na juniorském turnaji ve čtyřhře, postoupila do mistrovského zápasu tím, že porazila Luciju Ciric Bagaric a Nikolu Daubnerovou ve dvou setech (6-3, 6-4).

Druhý set byl pro Okotoye a jeho parťáka těžkým začátkem, kteří na začátku proklouzli 1:0, než se neuvěřitelně vrátili a vyhráli 6:4.

Okotoyová se svou partnerkou ve středu porazila Češku Dominiku Šalkovou a Lindu Klimovikovou (7-6, 6-4) a postoupila tak do semifinále. Herní vítězné eso představil keňský klenot.

Po jejich semifinálové výhře Okotoy ve svém projevu vzdala hold svému holandskému partnerovi.

„Zápas byl zábavný, ale nebyl vůbec jednoduchý. S mým partnerem jsme se tím však probojovali. Prohrávali jsme, ale zachovali jsme chladnou hlavu a sílu, a tak jsme vyhráli.“

Koláž z Kemyan Tennis Sensation Angela, Okutoyi.

Keňané.co.ke

Dodala: „Je to dobré. Chci říct, že máme dobrý vztah, když hrajeme, a líbí se mi, že se dobře spojujeme a hrajeme spolu.“

Okutoyi se také zapsal do historie tím, že byl prvním Keňanem, který se zúčastnil Australian Open. Australian Open je jedním z hlavních turnajů, které se každoročně konají v australském Melbourne.