Maďarský ministr zahraničí v Moskvě na jednání o dodávkách plynu | válečné zprávy mezi Ruskem a Ukrajinou

Maďarský ministr zahraničí řekl, že chce diskutovat o zaručení dodávek plynu do své země a nalezení mírového řešení války na Ukrajině.

Maďarský ministr zahraničí přijel do Moskvy, kde chce mluvit o zajištění dodávek plynu do své země a nalezení mírového řešení války na Ukrajině.

Oficiální tisková agentura MTI s odvoláním na mluvčího ministerstva zahraničí uvedla, že Peter Sigarto se setká s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a vicepremiérem Alexandrem Novakem.

Očekává se, že Szijjarto a Lavrov uspořádají tiskovou konferenci později ve čtvrtek.

Dorazili jsme do Moskvy. Máme před sebou dva úkoly: zajistit dodávky zemního plynu maďarskému lidu a potvrdit, že chceme mír co nejrychleji,“ napsal ve čtvrtek Szijjártó na svém Facebooku.

Podle 15leté dohody s ruským energetickým gigantem Gazprom, podepsané loni, dostává Maďarsko ročně 3,5 miliardy metrů krychlových plynu přes Bulharsko a Srbsko a další 2 miliardy metrů krychlových plynu potrubím z Rakouska.

Szijjártó již dříve uvedl, že Budapešť jedná o nákupu více plynu na trhu před topnou sezónou, protože země v Evropě se snaží naplnit, jak ceny energií stoupají.

V pondělí také uvedl, že Maďarsko jedná s Ruskem o přesměrování všech dodávek plynu v rámci dlouhodobé smlouvy o dodávkách na plynovod Turkstream, který přepravuje plyn do Maďarska přes Srbsko.

„Aktuální situace na trhu“

Mezitím Lavrov ve čtvrtek řekl, že Rusko zváží maďarskou žádost o zvýšení svých nákupů plynu.

Szijjártó na tiskové konferenci řekl, že k zajištění bezpečnosti dodávek potřebuje Maďarsko dalších 700 milionů metrů krychlových plynu navíc k současné dohodě o dodávkách s Ruskem.

„S ohledem na současnou situaci na trhu, ať se to líbí nebo ne… Bez ruských zdrojů by nebylo možné nakoupit dalších 700 milionů metrů krychlových plynu,“ řekl Szijjártó s tím, že s Ruskem probíhají jednání o dalších nákupech. .

READ  Mít 24 týmů je těžké, ale Euro 2020 je ve Francii krokem ke zvýšení kvality | Mistrovství Evropy

Szijjárto řekl, že maďarský zásobník plynu byl naplněn na úroveň, která pokrývá pouze 27 procent roční spotřeby země.

„Mým cílem je dokončit rozhovory co nejdříve,“ dodal a zdůraznil, že Maďarsko chce také příměří a jednání o ukončení války na Ukrajině.

Člen EU Maďarsko udržuje úzké vztahy s Ruskem od invaze na Ukrajinu a staví se proti plánům EU na snížení závislosti na ruském dovozu ropy a plynu.

Maďarsko, které získává 85 procent zemního plynu a více než 60 procent ropy z Ruska, již dříve uvedlo, že bojkot ropy EU by byl pro jeho ekonomiku „atomovou bombou“ a zničil by jeho „stabilní dodávky energie“.

Minulý týden vláda v Maďarsku vyhlásila „energetickou nouzi“ v reakci na přerušení dodávek a raketový růst cen energií v regionu.

Některá z opatření, která by měla vstoupit v platnost v srpnu, zahrnují zákaz vývozu energie a zvýšení výroby v jediné jaderné elektrárně v Maďarsku.

Mezinárodní měnový fond v úterý varoval, že zákaz ruského zemního plynu by mohl způsobit hlubokou recesi v Maďarsku, ale i na Slovensku, v České republice a Itálii.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.