Izrael zahajuje letecké útoky na pásmo Gazy, ale nejsou hlášeni žádní zranění | Novinky z Gazy

Raketové útoky přišly poté, co americký prezident Joe Biden opustil Izrael do Saúdské Arábie.

Izrael bombardoval Gazu několika raketami poté, co byly z Pásma odpáleny rakety, zatímco americký prezident Joe Biden pokračoval v cestě po Blízkém východě, která zahrnovala Izrael a Saúdskou Arábii.

Izraelská armáda v sobotu brzy oznámila, že vybombardovala závod na výrobu raket v centru Gazy, který spravuje Hamás, který obleženému pásmu vládne.

Youmna al-Sayed, korespondent Al-Džazíry z Gazy, řekl, že zvuky explozí probudily lidi a že více než tucet raket zamířil na dvě různá místa v Pásmu.

Dodala, že i když nikdo nebyl zraněn, „došlo k velkému fyzickému poškození. Na místě a na pozemku kolem něj jsme viděli mnoho požárů.“

Řekla, že většina oblasti kolem místa byla zemědělská.

Mluvčí Hamasu Fawzi Barhoum řekl, že není náhoda, že izraelské údery proběhly po Bidenově návštěvě Izraele.

V prohlášení uvedl, že „tato eskalace, která přišla bezprostředně po návštěvě amerického prezidenta Bidena v sionistické entitě, odráží množství americké podpory a povzbuzení, které se dostalo izraelské okupaci pro pokračování její agrese a páchání jejích zločinů“. .

Dříve se v jižním Izraeli dvakrát rozezněly sirény, které varovaly obyvatele před přilétajícími raketami.

Izraelská armáda uvedla, že jedno letadlo bylo zachyceno a tři spadly na otevřeném prostranství.

K odpovědnosti za odpálení raket se nikdo nepřihlásil.

Izrael odpálil rakety do Gazy minulý měsíc znovu poté, co byly rakety odpáleny z obležené enklávy po období relativního klidu. Uvedla, že se zaměřila na vojenská místa Hamasu, ale palestinské úřady uvedly, že rakety dopadly na zemědělskou půdu.

V květnu 2021 Izrael zahájil 11denní ofenzívu na Gazu, která zabila 253 Palestinců, včetně 66 dětí, a zranila více než 1900.

Nejméně 12 lidí, včetně tří zahraničních pracovníků a dvou dětí, bylo zabito v Izraeli raketami vypálenými Hamásem a dalšími ozbrojenými skupinami z Gazy ve stejném období.

Americký prezident Joe Biden v pátek během návštěvy Izraele a okupovaného Západního břehu slíbil, že neopustí mírové úsilí, ale nepředložil nové návrhy na restartování procesu.

READ  Tony Khan o tom, že jeho otec kupuje Four Seasons ze Saúdské Arábie

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.