Hodnocení NASA plánuje vrátit vzorek Marsu pro použití vrtulníků

Hodnocení NASA plánuje vrátit vzorek Marsu pro použití vrtulníků

NASA ve středu oznámila, že provedla zásadní změny ve svém plánu vrátit vzorky z povrchu Marsu na počátku 30. let 20. století. Vzorky v současné době sbírá rover a je naplánováno, že vzorky budou transportovány zpět na Zemi přenosem z vozidel roverů a raket. . Nyní, inspirována úspěchem vrtulníku Ingenuity, NASA říká, že by mohla přijít o jeden z roverů a místo toho ho nahradit dvěma vrtulníky.

Plán navrácení vzorku Marsu zahrnuje nepřeberné množství výzev, ale jedním z hlavních problémů je, že vzorky jsou v současné době vytrvalé, ale nakonec musí skončit v raketě odpálené z povrchu Marsu. To znamená, že vytrvalost se bude muset dostat dostatečně blízko k místu přistání rakety – které nemůžeme přesně vybrat – aby si vyměnili vzorky a případně je odklonili od vědeckých cílů. Nemůže být ani příliš blízko, když raketa přistane, protože raketa přistane a související zařízení mohou představovat riziko pro rover a jeho vzorky.

Původní plán počítal s nouzovým stavem. Houževnatost se přiblíží po přistání rakety a vzorky budou přepravovány přímo. Pokud to z jakéhokoli důvodu nebude fungovat, druhý rover, který Evropská kosmická agentura posílá na Mars, bude fungovat jako médium a navštíví místo, kde byly vzorky dočasně uloženy, získány a poté doručeny do rakety.

V novém plánu byl vyřazen druhý rover. na svém místě? Dva vrtulníky. Ty budou dodány jako součást stejného nákladu jako raketa vynášející vzorky na oběžnou dráhu. Výsledkem je, že nový plán zahrnuje pouze jeden výsadkový člun (jiný než ten, který poskytoval vytrvalost), který ponese jak střelu, tak vrtulníky, což značně snižuje rizika celkového plánu.

Tyto helikoptéry budou samozřejmě vycházet z konstrukce Ingenuity, která byla vyslána na Mars jako testovací vozidlo a výrazně překonala očekávání a během roku absolvovala 29 letů. Vzhledem k těmto zkušenostem je NASA přesvědčena, že helikoptéry mohou být navrženy tak, aby nesly malé užitečné zatížení a potenciálně dokončily více letů mezi návratovou raketou a kdekoli, kde jsou vzorky – buď ve vytrvalosti nebo v dočasném skladu.

READ  Žena ze Savannah varuje ostatní před nebezpečím rakoviny prsu

Poté zůstává plán stejný. Vzorky budou vloženy do kontejneru umístěného na Mars Ascent Rover navrženém NASA a vyneseny na oběžnou dráhu. Tam bude kontejner dopraven na Earth Return Orbiter, postavený Evropskou kosmickou agenturou, který jej v roce 2033 přivede zpět na Zemi, v tomto okamžiku klesne atmosférou za účelem zotavení a studia.

Dalším krokem bude schválení ESA, po kterém obě agentury zahájí počáteční fázi návrhu, která se bude zabývat všemi detaily různých vozidel, která budou vyžadována. Mezitím už Perseverance shromáždila desítky vzorků z povrchu Rudé planety.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *