Vědci se domnívají, že možná našli nejstarší život na Zemi – starý 4,2 miliardy let

Nové fosilní důkazy z hornin nalezených v Kanadě ukazují, že život na Zemi začal před 3,75 až 4,2 miliardami let, podle nové studie.

Pokud se výzkum publikovaný v Science Advances ukáže jako správný, mikrobiální fosilie by byly nejstarším životem nalezeným na planetě a mohly by naznačovat, že život začal pouhých 300 milionů let poté, co se Země poprvé zformovala asi před 4,5 miliardami let.

Vědci z University College London objevili drobné struktury uvnitř hornin, o kterých se domnívají, že je mohly vytvořit pouze mikroby, kteří žili před miliardami let v blízkosti hydrotermálních průduchů v oceánech.

Dříve byly nejstarší potvrzené mikrofosílie staré asi 3,5-3,7 miliardy let.

Fosílie ve skalách byly poprvé popsány ve studii z roku 2017 hlavním výzkumníkem Dominicem Papineauem, docentem geochemie a astrobiologie na UCLA. Někteří však pochybovali, že struktury byly biologického původu, což vedlo k víceleté práci týmu, aby zjistil, jak byly vytvořeny.

Tým popsal strukturu podobnou stromu o šířce asi 1 centimetr. Vědci uvedli, že vlastnosti struktury činí vysoce nepravděpodobným, že by byla vytvořena pouze chemickými procesy. Je také podobný tomu, který dnes vytvářejí některé bakterie.

„Tyto mikrofosílie mohou ve skutečnosti existovat na jiných starověkých planetárních površích, protože pokud vznik života trval tak krátkou dobu, než se vyvinul, a vy máte takovou úroveň složitosti, vyvolává to spoustu nových filozofických otázek o možnosti, že život vznikl a opustil tyto druhy otisků prstů za sebou.“ řekl Papino pro Vice News. „Vytváří spoustu nových příležitostí, jak vrátit čas na původ života a konkrétně hledat tyto druhy věcí na jiných planetách.“

READ  Posádka SpaceX se po rekordní misi vrací na Zemi

Vyprávíme kritický příběh

Izrael je nyní prominentním hráčem na světové scéně více, než naznačuje jeho velikost. Jako diplomatický zpravodaj The Times of Israel jsem si dobře vědom toho, že bezpečnost, strategie a národní zájmy Izraele jsou vždy pod drobnohledem a mají vážné důsledky.

K přesnému podání příběhu Izraele je potřeba rozvaha, odhodlání a znalosti, a já chodím do práce každý den s cílem dělat to naplno.

Finanční podpora od čtenářů, jako jste vy Smím vycestovat, abych viděl jak válku (právě jsem se vrátil z reportáže z Ukrajiny), tak i podpis historických dohod. The Times of Israel dokázaly zůstat místem, kam se čtenáři z celého světa obracejí pro přesné zprávy o vztahu Izraele se světem.

Pokud je pro vás důležité, aby nezávislé a na faktech podložené zpravodajství o roli Izraele ve světě existovalo a prosperovalo, vyzývám vás, abyste naši práci podpořili. Připojíte se dnes ke komunitě Times of Israel?

Děkuji,

Lazar Bermandiplomatický reportér

Ano, dám

Ano, dám

Jste již členem? Chcete-li toto přestat vidět, přihlaste se

Jste profesionální čtenář

Proto jsme před deseti lety spustili The Times of Israel – abychom poskytli náročným čtenářům, jako jste vy, povinné čtení o Izraeli a židovském světě.

Zatím máme prosbu. Na rozdíl od jiných zpravodajských kanálů jsme nezavedli paywall. Ale protože žurnalistika, kterou děláme, je nákladná, zveme čtenáře, pro které se The Times of Israel staly důležitými, aby pomohli podpořit naši práci tím, že se připojí Times of Israel Society.

Za pouhých 6 dolarů měsíčně můžete pomoci podpořit naši kvalitní žurnalistiku a zároveň si užívat The Times of Israel Reklamy zdarmastejně jako přístup EXKLUZIVNÍ OBSAH Dostupné pouze pro členy komunity Times of Israel.

READ  Nejbělejší barva na světě odráží 98,1% světla. Může pomoci bojovat proti podnebí

Děkuji,
David Horowitz, zakládající redaktor The Times of Israel

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete-li toto přestat vidět, přihlaste se

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.