Tomasz Suzek: Maratonský muž České republiky je připraven na velkou scénu | Česká republika

Tomasz Suzek: Maratonský muž České republiky je připraven na velkou scénu |  Česká republika

Tento článek je součástí Guardianu Síť odborníků na Euro 2020„Spolupráce mezi nejlepšími mediálními organizacemi ve 24 kvalifikovaných zemích. Theguardian.com spouští náhledy z obou zemí každý den na začátku soutěže, která začíná 11. června.

Život Thomase Suzukiho nešel směrem, v jaký doufal on a jeho otec, Francois. Stál na míči a spadl, když hrál za Slavii Brock proti Vysočině Jihlava a jeho deformace vedla ke skórování soupeřů.

Brzy měl dluh vůči Victoria Gisco v české druhé divizi. Klub se potýkal s finančními problémy: neměli peníze, měli potíže se zasedací místností a měli velmi špatná výcviková zařízení.

Suzek si vzpomněl: „Cvičili jsme mezi psí květinou v parku poblíž hlavního stadionu. Vojáci neměli žádný plat a půjčili si od rodičů a přátel. „Ve Victorii se však poprvé setkal s trenérem, který z něj udělal dokonalého fotbalistu: Zindricha Tripišovského.“

Trenér mu zpočátku nevěřil, ale existuje české přísloví, které se rovná angličtině „Nedívej se na dárkového koně v ústech“ a sportovní ředitel Ivan Horník věděl, že musí přesvědčit Trybzhovského, aby Suzuki udržel. V týmu. Zdá se, že Hornick byl schopen nahlédnout za fyzickou ohavnost, aby viděl talent.

Vize Suzukiho jako chlapce je neohrabaným hráčem a mnozí si nemyslí, že z něj udělá fotbalistu. Vždy měl vlastnosti, aby uspěl na nejvyšší úrovni; Jeho výška; Jeho titul, jeho skóre, jeho obrana – ale nikdy mu nebylo zaručeno, že ho získá jako první.

Suzek je z malé vesnice. František byl fotbalový trenér, který zpočátku trénoval Tomase ve čtvrté divizi Howlikw Pratt. Pokud jde o mládežnické týmy, Suzek vytáhl jeden rok. Byl vyšší a silnější než jeho spoluhráči a miloval hraní vpřed a vstřelení branky. Odráží to, že jeho hráčské schopnosti pocházely od jeho matky Evy, která hraje házenou.

READ  Tokyo Tennis Wrap: Olympijský tenis končí zlatým vítězstvím českých a ruských týmů v ženské a smíšené čtyřhře.

„Za posledních 15 let provozuje půlmaratony a maratony, někdy jsem s ní chodil do lesa, když jsem byl mladší,“ řekl pro Guardian v říjnu 2020. „Jsem fotbalista, nemám rád příliš mnoho prostoru bez intenzity, ale někdy s ní běhám v lese, když jsem byl před sezónou. Myslím, že od ní získala moji výdrž. Je chytrá. Myslím, že vyhrála park marathon, “uvedl v říjnu 2020.

Suzuki bojuje s Chelsea My Colo Conté v Premier League. Je klíčem k vzestupu West Hamu v této sezóně. Foto: Rob Newell / CameraSport / Getty Images

Suzuki se připojila k Slavii Brockové, když jí bylo 10, a její otec ji dvakrát týdně brával na tréninky. Celá rodina obětovala a on musel tvrdě pracovat, aby se usadil ve Slavii. Udělal starší tým, ale nebyl považován za neuvěřitelný talent.

Poté, co současný trenér českého národního týmu Jaroslav Silhavi chtěl, aby byl Michael Nakhூtiu defenzivním záložníkem, byl zavázán nejen Victoria Gisco, ale také Slovenskému Liberci. Poté, co byl Trebisovskij, bývalý trenér Victorie Gisko, jmenován Sylvinou nástupkyní ve Slavii v roce 2017, se však Suskův osud začal měnit.

Toto setkání fungovalo pro všechny a Slavia se nikdy neohlédla. Titul vyhráli v letech 2017 a 2019 a nechali se inspirovat v Evropě, kde se vydali dál v Evropské lize a poté se kvalifikovali do skupinové fáze Ligy mistrů, kde se Suzuki spolu se třemi bývalými držiteli, Barcelonou, Interem a Borussií Dortmund .

Obzvláště zajímavé byly průběžné údaje Suzuki. Ve čtyřech zápasech Ligy mistrů běžel přes 50 km a v jednom ze svých prvních zápasů za West Ham, protože si Slavia vypůjčila z Prahy počátkem ledna 2020, běžel 13,1 km proti Manchesteru City. Soutěž více než šest let.

„Možná jsem nejvyšší ze školky, ale od mladého věku jsem si říkal, že chci pokrýt každý čtverec hřiště,“ řekl ve stejném rozhovoru v roce 2020. „Chtěl jsem pomoci svým spoluhráčům v každé situaci, takže mi pomohly dlouhé nohy. Vyhovovalo to mému stylu a připravilo mě to na způsob, jakým hraji i teď.“

READ  Vedení českých uprchlických zařízení vedlo k rasistickému podněcování ze strany Piliny a neubytovalo romské uprchlíky z Ukrajiny u soukromého vlastníka.

„Je to náš počítač,“ popsal Trebišovský Soskovu roli. „Je dobrý v taktice, je to náš nejdůležitější hráč na otevřeném poli, po částech a v defenzivě. Musí tlačit míč, musíme ho postavit a musí skórovat.“

Ve Slavii vyrostl z čistě defenzivního záložníka na všestranného hráče, který vyhrál Zlatou kopačku v české lize. Jeho úspěch vyvolal zájem velkých klubů. Spartak Moskva ho měl rád, stejně jako kluby Serie A a Bundesligy, ale West Ham vyhrál bitvu.

Nyní, v 26 letech, je jeho talent dobře znám. Jeho titul, jeho povolení, jeho manipulace, jeho energie a samozřejmě jeho cíle mu pomohly bojovat o místo v Evropě od bojovníků vystěhování z West Hamu. Suzek je neškolený muž, ale dokázal překonat překážky, kterým čelil. Euro bude jeho největší výzvou letošního léta, ale bude potěšením. Suzuki je připraveno na velkou scénu.

John Potrozek píše iSport

Sledujte ho na Twitteru John Podrosek

Kliknutím sem získáte taktického průvodce po České republice.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *