USA zvažují objednání komerčních leteckých společností na pomoc s evakuací Afghánců

WASHINGTON – Bidenova administrativa plánuje zintenzivnit letecký transport z Kábulu prostřednictvím příprav na vynucení hlavních amerických leteckých společností, aby pomohly přepravit desítky tisíc lidí. Evakuováno z Afghánistánu, s nárůstem počtu amerických vojenských základen, které mohou ubytovat Afghánce.

Očekává se, že Bílý dům zváží aktivaci civilní rezervní letecké flotily neboli CRAF, vytvořené v roce 1952 v návaznosti na berlínský letecký most po druhé světové válce, s cílem poskytnout téměř 20 komerčních letadel z celých pěti leteckých společností k posílení amerického vojenského úsilí. Přemístění afghánských evakuovaných ze základen v oblasti, podle amerických představitelů.

Úředníci uvedli, že úředníci studují alternativy ke zvýšení úsilí o evakuaci, které zahrnují rozšíření počtu základen v této oblasti za účelem snížení přeplněnosti, což je krok, který by mohl zvýšit využívání civilních leteckých společností nebo se vyhnout jejich potřebě. Byly také určeny další vojenské základny ve Spojených státech, které budou poskytovat bydlení afghánským evakuovaným.

Civilní letadla nebudou létat dovnitř ani ven z Kábulu, který spadal pod vládu Talibanu 15. srpna, uvedli úředníci. Piloti a posádky komerčních leteckých společností místo toho pomohou přepravit tisíce Afghánců a dalších, kteří uvízli na amerických základnách v Kataru, Bahrajnu a Německu.

Zapojení komerčních letadel by zmírnilo tlak na tyto základny, které se rychle plní afghánskými evakuovanými, když Spojené státy rozšiřují své úsilí dostat je z letiště v Kábulu. Tisícům Afghánců hrozí za jejich spojení s americkými silami odplata ze strany Talibanu Zaplavil jsem letiště minulý týden.

READ  Británie říká, že je „nešťastné“, že Evropská unie nazývá Falklandské ostrovy oblíbeným názvem Argentiny

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *