Velká část Šanghaje byla uzamčena, protože začíná hromadné testování na COVID-19

Velká část Šanghaje byla uzamčena, protože začíná hromadné testování na COVID-19

PEKING (AFP) – Čína začala v pondělí zavírat většinu svých velkých měst v Šanghaji, když se koronavirus rozšířil uprostřed otázek o ekonomickém dopadu strategie země „nula COVID“.

Finanční čtvrť Pudong v Šanghaji a její okolí bude uzavřeno od pondělí do pátku, protože začne celoměstské hromadné testování, uvedla místní vláda. Ve druhé fázi uzamčení zahájí v pátek pětidenní uzamčení rozlehlá centrální oblast západně od řeky Huangpu, která pak rozděluje město.

Obyvatelé budou požádáni, aby zůstali doma, a dodávky budou ponechány na kontrolních stanovištích, aby bylo zajištěno, že nedojde ke kontaktu s vnějším světem. Kanceláře a všechny podniky, které nebudou považovány za nezbytné, budou uzavřeny a veřejná doprava pozastavena.

Mnoho komunit ve městě s 26 miliony již bylo uzavřeno a obyvatelé museli podstoupit několik testů na COVID-19. A zábavní park Disney v Šanghaji patří mezi podniky, které byly uzavřeny dříve.

Šanghaj v neděli odhalila dalších 3500 případů infekce, ačkoli všichni kromě 50 lidí měli pozitivní test, ale neměli žádné příznaky COVID-19. Čína kategorizuje takové případy odděleně od „potvrzených případů“ – těch nemocných lidí – což vedlo k nižšímu celkovému počtu případů v denních zprávách.

Čína tento měsíc ohlásila více než 56 000 infekcí po celé zemi, přičemž většinu z nich představuje nárůst v severovýchodní provincii Ťi-lin.

V reakci na největší propuknutí za poslední dva roky Čína pokračovala v implementaci přístupu, který nazývá „dynamický nulový COVID“, a nazývá jej nejúspornější a nejúčinnější strategií prevence proti COVID-19.

To vyžaduje uzamčení a hromadné testování, protože blízké kontakty jsou často izolované doma nebo v centrálním vládním zařízení. Strategie se zaměřuje na co nejrychlejší odstranění komunitního přenosu, někdy uzavřením celých měst.

Zatímco úředníci, včetně vůdce komunistické strany Si Ťin-pchinga, podporovali cílenější akce, místní představitelé mají tendenci zaujmout extrémnější přístup, protože se obávají, že budou vyloučeni nebo jinak potrestáni kvůli obvinění, že nedokázali zabránit vypuknutí epidemie.

READ  Španělský biskup, který se oženil s autorkou satanské erotiky, zbaven svých pravomocí | Španělsko

Vzhledem k tomu, že hospodářský růst Číny již zpomaluje, jsou extrémní opatření považována za zhoršující potíže v oblasti zaměstnanosti, spotřeby a dokonce i globálních dodavatelských řetězců.

Zatímco v Číně je proočkovanost asi 87 %, mezi staršími lidmi je mnohem nižší.

Národní údaje zveřejněné začátkem tohoto měsíce ukázaly, že více než 52 milionů lidí ve věku 60 let a starších nebylo dosud očkováno žádnou vakcínou proti COVID-19. Míra přeočkování je také nízká, pouze 56,4 % lidí ve věku 60–69 let dostává posilovací dávku a 48,4 % lidí ve věku 70–79 let.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *