Světla, kamera … Flashback: Moje dny ve FTII

Pokud jde o mě, díky, připojil jsem se k FTII Kismet. Přijal jsem přijímací zkoušku jako skřivan a když jsem dostal hovor na pohovor, už jsem pracoval s Mukulem Anandem, nadcházejícím manažerem v Bombaji.

Stříleli jsme v příkopu itbarHitchcockovo nové vydání Vytočte M zabít. Byl to třídenní plán a datum pohovoru bylo uprostřed. Natáčeli jsme zásadní scénu, kde se Dimple, přední dáma, chystá spáchat sebevraždu, když uslyší píseň … Chtěla jsem tam být a sledovat postup natáčení písně. Třetí asistent navíc nemůže požádat o dovolenou.

A Kismet srazil. Jedna z hvězd odvedla neodkladnou práci v Bombaji a dostali jsme dvoudenní pauzu. Rozhodl jsem se jít do Pune, protože tam žili moji rodiče. Protože jsem v Pune, mohu jít na pohovor.

Elegant Director NVK Murthy se mě zeptal: Pokud jste tak šťastní, že pracujete v Bombaji, proč se chcete připojit sem?

Zapomněl jsem odpověď, ale dostal jsem se dovnitř.

Míč byl na mém dvorci. Připojit se nebo nepřipojit se.

Mukul mě úplně povzbudil. Mohl předvídat růst televize a digitálních médií … Napadlo mě, jestli si myslí, že je to dobrý způsob, jak se zdvořile zbavit hrozného asistenta.

Během této doby jsem také pracoval Obchodní průvodce Jako reportér jsem musel udělat rozhovor se Saeedem Mirzou o jeho nejnovějším filmu Mohan Joshi Hazir je. Said, úspěšný absolvent vysoké školy, byl pravděpodobně tím nejlepším člověkem, který mi poradil.

Musím se připojit k ústavu? Jeho odpověď je věčná.

Řekl, že institut vyleští oblázky a ztlumí diamanty.

***

1984. Časy byly jiné. měli jsme zákaz Nákupy na kampusu vedle jídelny naproti hlavnímu divadlu.

Můžeme kouřit a pít chai v divadle.

Jednoho rána, vydání Vijay Ananda Průvodce Byl jsem odhlášen a vytratil se ze třídy, abych to sledoval. interval. Šel jsem si dát čaj a byl tam dav lidí zákaz obchod.

READ  20 nejlepších šancí ďáblů: Příprava na sezónu 2021-22

V rádiu jsme slyšeli, že byl zavražděn Indira Gandhi.

Později jsem se dozvěděl, že když byla ministrem I & B. Průvodce Kvůli jejím odvážným tématům měla problémy s cenzurou, uvolnění usnadnila a zrušila námitky výboru pro cenzuru.

FTII bylo místo, kde jsme chodili, mluvili a dýchali kino. Ne každý film byl pro každého šálkem čaje a probíhaly nesmyslné emotivní diskuse o filmech a režisérech. Naučila mě důležitost a přínos pochopení opačného úhlu pohledu.

Diplomový film je závěrečným projektem … Hodně jsme kreslili, abychom rozhodli, kdo bude střílet jako první. Byl bych raději ten poslední, abych viděl, jak se s jejich filmy vyrovnávají ostatní lidé. Ale mé jméno bylo na prvním místě. Musel jsem předložit scénář za tři týdny, zatímco všichni odešli na filmový festival v Dillí.

Zpočátku jsem tuto myšlenku vychoval. Na papíře to vypadalo jako trhák … s více než 40 lokacemi natočenými za 12 dní. A celá řada příznivců. Saher Ludianvi ‘Saathi Hath Badhana ‘ Teď mi to přijde na mysl.

Pomohl nám to získat téměř každý student z různých skupin. Moje produkční dívka Sophie, stará katolická učitelka, paní Desa, se probudila uprostřed noci, aby si na scénu půjčila svatební šaty. Pro válečnou sekvenci jsem dostal schůzku s jedním z nejlepších mužů v armádě.

Pomohla nám také pověst FTII. Policista nám dovolil zahájit skutečné válečné cvičení, které dělali. Dostal jsem víc, než jsem kdy snil … a moc jsem mu poděkoval. Řekla i díky němu Sophie. Nepamatujte si, řekl důstojník. Její odpověď: Neřekl jsem vám, zeptal jsem se, jestli bychom mohli mít tanky.

Pamatuji si jeho podezřelý pohled.

***

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *