Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock se omlouvá za fotku, jak líbá svého nejlepšího poradce

Londýn – britský ministr zdravotnictví Matt Hancock V pátek a před tím, než bylo porušeno, se omluvte společenský odstup Poté, co bulvární list zveřejnil jeho fotku, jak líbá a objímá svého hlavního pobočníka ve své kanceláři.

„Přijímám, že jsem za těchto okolností porušil zásady distancování se od společnosti. Zklamal jsem lidi a je mi to velmi líto,“ uvedl ženatý Hancock ve svém prohlášení. „Stále se soustředím na to, aby se země dostala z této pandemie, a budu vděčný za soukromí mé rodiny v této osobní záležitosti.“

Ministr byl kritizován za to, že zvládl první měsíce roku pandemie covid-19 Když se jeho zdravotní oddělení snažilo poskytnout testovací a ochranné vybavení pro nemocniční personál ošetřující pacienty.

V únoru bylo zjištěno, že jednal protiprávně, když nezveřejnil podrobnosti o kontraktech podepsaných během zdravotní krize.

Stažení Aplikace NBC News Za nejnovější zprávy a politiku

Noviny Sun uvedly, že fotografie Hancocka a pobočníka byla pořízena minulý měsíc. Agentura Reuters nemohla fotografii samostatně ověřit.

Slunce neřeklo, jak získalo snímky CCTV, ale citovalo informátora, který tento vztah komentoval. The Rupert MurdochPodle bulvárních novin se Hancock setkal s asistentem na Oxfordské univerzitě počátkem roku 2000. Na webových stránkách ministerstva zdravotnictví je uvedena jako nevýkonná ředitelka.

opozice dělnická strana, který obvinil vládu z „protekcionismu“ při zadávání zakázek v souvislosti s pandemií v hodnotě milionů liber, uvedl, že je třeba zvážit páteční zprávu.

„Ministři, stejně jako všichni ostatní, mají právo na soukromý život,“ řekl mluvčí Labouristické strany. „Pokud však jde o peníze daňových poplatníků nebo se nabízejí pracovní místa blízkým přátelům, kteří mají osobní vztah s ministrem, je třeba to zvážit.“

Ministerstvo zdravotnictví neodpovědělo okamžitě na žádost agentury Reuters o komentář, ale mluvčí předsedy vlády Boris Johnson Řekl, že „přijal omluvu ministra zdravotnictví a považoval věc za uzavřenou“.

READ  Nejnovější zprávy o Rusku a válce na Ukrajině

Na otázku, zda má Johnson úplnou důvěru v Hancocka, mluvčí odpověděl: „Ano.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.