Studie zjistila, že japonské děti chodí jinak než děti v jiných zemích

Podle nové studie spojující tělesné pohybové vzorce se zdravím chodí japonské děti jinak než jejich protějšky v jiných zemích.

studie to bylo nedávno zveřejněné V časopise Scientific Reports zjistil, že vzorce chůze japonských dětí ve věku 6 až 12 let se liší od vzorců v jiných vyspělých zemích.

Chůze jednotlivce je komplexní a nevědomý motorický vzorec nezbytný pro každodenní fungování, který se skládá ze série pohybů pomocí kyčle, kolena a chodidla.

Věkem podmíněné rozdíly v pohybech dolních končetin při chůzi zkoumali vědci z Nagoyské univerzity v Japonsku. Vědci se domnívají, že porozumění vzorcům chůze může být velkou pomocí při určování zdraví a kvality života jednotlivce.

Více od NextShark: Japonský film Drive My Car získal Oscara za nejlepší mezinárodní celovečerní film

Během studie vědci zjistili čtyři hlavní rozdíly mezi různými věkovými skupinami.

U japonských dětí ve věkové skupině 11–12 let byl počet kroků za minutu vyšší než u dětí ve věkové skupině 6–8 let. Výzkumníci také zjistili snížení délky kroku a délky kroku u 11- a 12letých ve srovnání s těmi ve skupině 9-10letých.

Děti ve věkové skupině 11-12 let také vykazovaly snížený rozsah pohybu v koleni během cyklu chůze. Jak děti byly starší, měly vyšší plantární flexní pohyb, což se týká pohybu při ukazování prstů na začátku chůze.

Více od NextShark: Kapibara „Nejlepší soutěžící“ vyhrává každoroční japonskou soutěž v horkých pramenech

The Spoluautor Ze studie Ito Tadashi z katedry integrovaných zdravotnických věd na univerzitě v Nagoya se domnívá, že vzorce chůze u japonských dětí ovlivňuje několik faktorů.

„Věříme, že rozdíly v životním stylu, stavbě a kulturních faktorech ovlivňují chůzi japonských dětí,“ řekl Ito pro The Independent. To pravděpodobně neovlivní zdraví japonských dětí. Ukazuje však vlastnosti, které se liší od vlastností dětí v jiných zemích. Tato zjištění poskytují důležitý nástroj pro hodnocení normální a patologické chůze a mohou určit účinnost ortopedické léčby a rehabilitace poruch chůze.“

READ  Indie zaznamenává další rekordní počet případů virů

S výsledky výzkumu vědci doufají, že se naučí, jak hodnotit vývojové změny a abnormality chůze prostřednictvím vzorců chůze dětí.

Více od NextShark: Nový průzkum ukázal, že asijští američtí voliči jsou politickými stranami stále převážně ignorováni

Doporučený obrázek přes Drobná poznámka

Líbí se vám tento obsah? Přečtěte si více od NextShark!

Analýza vyhledávání Google ukazuje, že Japonsko je druhou nejoblíbenější zemí, kam se stěhují, a Čína je čtvrtá

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.