Zachycující balistické střely nad Abú Zabí; Americké ministerstvo zahraničí vydává varování

Město Abu Dhabi při východu slunce 27. dubna 2018 v Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty.

Rostom Azmy | Getty Images

Dubaj, Spojené arabské emiráty – Oficiální tisková agentura Emirates News Agency (WAM) oznámila, že Spojené arabské emiráty zachytily dvě balistické střely přilétající na jejich hlavní město Abú Zabí v pondělí v časných ranních hodinách.

A agentura uvedla: „Ministerstvo obrany v pondělí oznámilo, že jeho síly protivzdušné obrany zachytily a zničily dvě balistické střely zaměřené na SAE odpálené teroristickými milicemi Húsíů.“

Ministerstvo potvrdilo Že při útoku nebyly žádné oběti a že kolem Abú Zabí „padaly střepy balistických střel do oddělených oblastí“.

Americké ministerstvo zahraničí vydalo krátce po pokusu o útok bezpečnostní varování a varovalo Američany v oblasti, aby přijali preventivní opatření.

„Dnes brzy ráno se objevily zprávy o potenciálním raketovém útoku a doprovodných aktivitách protiraketové obrany nad Abú Dhabí. Velvyslanectví připomíná všem občanům USA ve Spojených arabských emirátech, aby udržovali vysokou úroveň povědomí o bezpečnosti,“ stálo ve varování.

Odpálení cílené střely přichází pouhý týden po smrtícím útoku Houthiů na Abu Dhabi, který použil to, co emirátští představitelé popsali jako drony a rakety. Údery byly zaměřeny na sklad paliva státní ropné společnosti ADNOC a na staveniště poblíž mezinárodního letiště v Abú Zabí a zabily tři lidi.

„Milice Húsíů v Jemenu se přihlásila k odpovědnosti za útok na Abú Zabí ze 17. ledna a oznámila svůj záměr zaútočit na sousední země, včetně Spojených arabských emirátů, za použití raket a systémů bezpilotních letadel (UAV),“ stálo v poplachu ministerstva zahraničí.

Húsíové, jemenské povstalecké hnutí podporované Íránem, jsou od roku 2015 ve válce s koalicí vedenou Saúdskou Arábií, která zahrnuje Spojené arabské emiráty. Krvavý a vleklý konflikt, který dohnal desítky tisíc Jemenců k hladomoru, propukl při bombardování vedené Saúdskou Arábií, která začala v březnu 2015 poté, co bojovníci Houthi obsadili jemenskou vládu a vyhnali vedení, které podporovalo. od Saúdů.

READ  Přímý přenos letadel, která přistála na Heathrow během bouře, kterou sledovaly tisíce lidí

Zatímco Abú Zabí v roce 2019 výrazně omezilo pozemní síly své země z Jemenu, nadále tam podporuje zástupné síly, z nichž některé připravily Húsíy o významné územní zisky po měsících intenzivních bojů. Analytici tvrdí, že útoky na SAE byly odvetou.

Používání dronů – a to i komerčních – bylo v Emirátech zakázáno a ministerstvo obrany v pondělí uvedlo, že je „plně připraveno vypořádat se s jakýmikoli hrozbami“ a že „přijme všechna nezbytná opatření k ochraně SAE“. před jakýmkoli útokem“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.