Jižní Korea uvedla, že Severní Korea odpálila nejméně tři balistické rakety krátkého doletu


Soul, Jižní Korea
CNN

Severní Korea Podle jihokorejského sboru náčelníků štábů byly v sobotu v posledním roce bezprecedentních zkoušek zbraní odpáleny z místa jižně od Pchjongjangu nejméně tři balistické střely krátkého doletu.

V textové zprávě reportérům Sbor náčelníků štábů uvedl, že projektily byly vypáleny z okresu Chunghwa v provincii Severní Hwanghae v sobotu kolem 8:00 místního času.

Japonské ministerstvo obrany uvedlo, že tři balistické střely – každá s maximální výškou asi 100 km (62 mil) a doletem téměř 350 km (217 mil) – spadly do vod u východního pobřeží Korejského poloostrova, těsně za hranicemi Japonska. . ekonomické zóny.

Podle údajů CNN je to letos 37. den, kdy Severní Korea odpálila raketu.

Minulý týden odpálila dvě rakety krátkého doletu balistické střely, Podle jihokorejských představitelů.

V roce 2020 provedla Severní Korea čtyři raketové testy. V roce 2021 toto číslo zdvojnásobte. V roce 2022 izolovaná země odpálí více raket než v jakémkoli jiném zaznamenaném roce, v jednu chvíli jich vypustí 23 za rok. jednoho dne.

Severní Korea letos zatím odpálila více než 90 řízených a balistických střel, které předvádějí řadu zbraní, protože odborníci varují před možným jaderným testem na obzoru.

Přestože samotné testy nejsou žádnou novinkou, jejich naprostá frekvence představuje významnou eskalaci, která přivedla tichomořskou oblast na okraj.

READ  Nigerijští bandité unesou vyjednavače za výkupné, aby osvobodili studenty, říká škola

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *