Česká republika uzavírá ambasády v Rusku a ruské ambasády na svém území

Vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině Česká republika okamžitě stáhla souhlas se zřízením konzulátu Ruské federace v Brně a Karlových Varech a zastupitelského úřadu v čele s honorárním generálním konzulem v Ostravě pod Vídní. Konference o diplomatických vztazích a bilaterální diplomatická konference z roku 1972.

V prohlášení vydaném českému ministerstvu zahraničí 7. března bylo oznámeno, že Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace požádalo o uzavření zastupitelských úřadů ke dni 7. března 2022.

SchengenVisaInfo.com uvádí, že požádal zaměstnance ambasády, aby opustili Českou republiku do soboty 12. března 2022.

Na druhou stranu MZV ČR vydalo 8. března prohlášení, ve kterém oznámilo rozhodnutí ministra zahraničí uzavřít české velvyslanectví a generální konzulát v Petrohradě. Jekatěrinburská republika.

Podle ministerstva byli všichni pracovníci deportováni do republiky 6. března 2022.

Na druhé straně činnost veřejných zastupitelských úřadů pravidelně vykonává Velvyslanectví republiky v Moskvě.

Ministerstvo zahraničních věcí již o tomto rozhodnutí informovalo Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace.Velvyslanectví byla uzavřena 7. března 2022, uvádí zpráva.

Představitelé České republiky navíc důrazně odsoudili jednání ruských okupačních sil, které poškodily Čestné velvyslanectví ČR.

Podle tiskové zprávy českého ministerstva zahraničí byla okna budovy ambasády rozbita vysokým tlakem způsobeným ruskými útoky. Čestný velvyslanec ČR v Charkově Oleg Sikrinova a jeho asistentka však trvali na tom, že tomu tak není.

„Dne 1. března 2022 byla poškozena česká ambasáda v Charkově při těžkém raketovém útoku na Charkov ruskými okupačními vojsky. Tlaková vlna rozbila okna budovy ambasády. Jak velké škody vznikly v prostorách úřadu, zatím není známo. Čestný velvyslanec ČR v Charkově Oleg Sikrinov i jeho asistent byli naštěstí v pořádku a neměli žádné zdravotní problémy. Uvádí to zpráva Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Představitelé České republiky tento krok odsoudili a navzdory silnému ostřelování ruskými raketami v Charkově, které ukazuje, že Rusko míří na civilisty a civilní budovy, navzdory veřejným zprávám, že tak neučinilo.

READ  Kříž věnovaný obětem arménské genocidy byl odhalen v českém městě Kralubi not Vltavu - arménský veřejný rozhlas

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.