Stephen Hawking k jeho 80. narozeninám: Google vyznamenává zesnulého vědce

Hawking, Zemřel v roce 2018 ve věku 76 letByl také kosmologem, astronomem a matematikem a autorem několika knih včetně „Stručné historie času“, které se prodalo více než 10 milionů výtisků.
Google Doodle vytvořil dočasnou změnu loga vyhledávače na oslavu zvláštních příležitostí Matthew Cruikshank Na počest Hawkinga.
„Dnešní video Doodle oslavuje jednoho z nejvlivnějších vědeckých mozků historie, anglického kosmologa, autora a teoretického fyzika Stephena Hawkinga,“ Knihy Google ve výpisu. Od kolize černých děr po Velký třesk jeho teorie o původu a mechanice vesmíru způsobily revoluci v moderní fyzice, zatímco jeho bestsellery zpřístupnily tento obor milionům čtenářů po celém světě.

Stop-motion animace začíná Hawkingovým typickým syntezátorovým hlasem, který čmáranici říká: „Jeho očekávání byla na 21 snížena na nulu. Všechno od té doby je bonus. I když se nemůžu hýbat a musím mluvit přes počítač, V mé mysli Jsem volný.“

„Strávil jsem svůj život cestováním vesmírem ve své mysli,“ říká jeho hlas. „Můj cíl je jednoduchý: jde o úplné pochopení vesmíru, proč je takový, jaký je a proč vůbec existuje. Jedním ze základních pravidel vesmíru je, že nic není dokonalé. Dokonalost prostě neexistuje. Bez ani ty ani já bychom neexistovali.“

Prohlášení o animaci od Hawkingovy dcery Lucy a synů Roberta a Tima Hawkingových zní: „Myslíme si, že by si své čmáranice zamiloval a byl tak nadšený, že jeho dlouhý a znamenitý život je v této krátké historii vyjádřen tak kreativním způsobem. dvouminutová animace!“

„Domníváme se také, že by považoval za důležité ukázat, že nikdy nedovolil, aby výzvy jeho fyzického stavu omezovaly jeho schopnost vyjadřovat se ani jeho odhodlání ovlivnit svět, ve kterém žije. Doufáme, že jeho příklad poskytne inspiraci a globální naději na všichni, kteří v této těžké době čelí velkým výzvám.“ .

READ  Georgetown říká, že dva vzorky detekují norovirus v komunitní kampusu a téměř 100. vykazuje příznaky

Hawking, narozený v roce 1942 v Oxfordu v Anglii, „byl fascinován tím, jak vesmír funguje od mládí,“ uvedl Google v prohlášení.

Hawkingova průkopnická práce na černých dírách v roce 1979 přiměla Cambridge, aby ho jmenovala profesorem matematiky, což je pozice, kterou v roce 1669 zastával Isaac Newton, podle prohlášení Google. Hawkingova doktorská práce byla zveřejněna v roce 2017 na webových stránkách Cambridgeské univerzity, „která byla narušena masivním provozem,“ stojí v prohlášení.

S kolegou fyzikem Rogerem Penrosem spojil Hawking Einsteinovu teorii relativity s kvantovou teorií, aby navrhl, že prostor a čas by začaly velkým třeskem a skončily černými dírami. Také zjistil, že černé díry nejsou úplně černé, ale že vyzařují záření a pravděpodobně se vypařují a nakonec zmizí.

„Černé díry nejsou ve skutečnosti černé,“ říká Hawkingův hlas během animace. „Září jako horký předmět a čím jsou menší, tím více září.“

Čmáranice končí jedním z Hawkingových slavných citátů: „Jsme velmi, velmi malí. Ale jsme dokonale schopni velmi, velmi velkých věcí. Lidské snažení nesmí mít žádné limity. Bez ohledu na to, jak špatný je život, zatímco život existuje , je tu naděje. Buď statečný, buď zvědavý. , Buď pevný a poraz šance.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.