Spojené státy jsou svědky oživení koronaviru, protože varianta JN.1 se stává dominantní

Spojené státy jsou svědky oživení koronaviru, protože varianta JN.1 se stává dominantní

Spojené státy zažívají další vlnu rostoucích infekcí COVID-19, protože prázdninová setkání a nový kmen viru podporují zvýšený přenos.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) je úroveň virové aktivity odpadních vod COVID-19 nejvyšší od boomu Omicron v roce 2022.

Mezitím se nová varianta nazvaná JN.1 stala nejběžnějším kmenem a byla zodpovědná za přibližně 44 % infekcí v celé zemi do poloviny prosince, což je prudký nárůst z přibližně 7 % na konci listopadu.

Odborníci na infekční choroby tvrdí, že nemocnice mají dostatek kapacit a mnoho infekcí je relativně mírných. Zatímco čísla rostou, země nezaznamenává výrazný nárůst.

CDC však nemůže sledovat skutečný počet infekcí, zejména proto, že většina lidí se buď testuje doma, nebo se nenechává testovat vůbec. Odborníci proto říkají, že splašky jsou jedním z nejpřesnějších varovných signálů. Středozápad je svědkem nejvyšší úrovně virové aktivity.

Agentura hlásila 29 000 hospitalizací v předvánočním týdnu ve srovnání s 39 000 v roce 2022. Týdenní návštěvy pohotovostí se ve stejném období zvýšily o 12 procent.

Od Dne díkůvzdání umírá na koronavirus v průměru asi 1400 lidí týdně.

Čísla během zimy neustále rostla, což přimělo některé nemocniční systémy k obnovení mandátů masek. Proočkovanost nejnovější vakcínou proti COVID-19 je však velmi nízká a odborníci na infekční choroby se obávají nejvíce ohrožených skupin.

Pouze asi 19 % dospělých dostalo poslední dávku, podle CDC, i když omezení dat může znamenat, že číslo je o něco vyšší.

„Když dojde k významnému přenosu v obecné populaci, virus najde nejzranitelnější lidi, lidi, kteří nebyli očkováni nejnovější aktualizovanou vakcínou… tito lidé jsou nejzranitelnější a s největší pravděpodobností budou potřebovat hospitalizaci,“ řekl. řekl. William Schaffner, specialista na infekční onemocnění z Vanderbilt University Medical Center.

READ  NASA znovu odložila start lunární rakety Artemis 1, protože se blíží tropická bouře Ian | NASA

Podle zprávy CDC z 22. prosince zůstává virus „vážnou hrozbou pro veřejné zdraví“, zejména pro starší dospělé, kojence, lidi s oslabeným imunitním systémem nebo chronickými zdravotními stavy a těhotné lidi.

Domy s pečovatelskou službou patří mezi nejzranitelnější vůči propuknutí COVID-19, ale pouze asi 33 procent obyvatel v zařízeních dlouhodobé péče mělo aktuální očkování proti COVID-19, podle zprávy CDC vydané v prosinci.

Představitelé Bidenovy administrativy z ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) se ve středu setkali s vedoucími představiteli pečovatelských domů, aby prodiskutovali nízkou proočkovanost.

Katie Smith Sloan, prezidentka a generální ředitelka LeadingAge, sdružení neziskových poskytovatelů služeb pro stárnutí, řekla, že naléhá na ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb, aby zmírnilo logistické problémy, které představují překážky pro přijímání, jako je umožnění objednávek vakcín na jednu dávku pro pečovatelské domy. a koordinuje, které vakcíny jsou podávány. Když vystoupíte a komunikujete přímo s obyvateli a rodinami.

„Je také důležité, aby ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) uznalo a uznalo, že pečovatelské domy jsou součástí větší komunity. Když je míra očkování mezi širokou veřejností žalostně nízká, je důležité, aby se pečovatelské domy zaměřovaly na veřejné zdraví vzdělávat širší veřejnost – ve prospěch celého sektoru pečovatelských domů a jejich okolních komunit.“

Schaffner řekl, že vysoká úroveň virové aktivity je částečně způsobena sezónností – kdy oslavy svátků, cestování a chladné počasí nutí lidi, aby se schoulili uvnitř – a protože J.N. První varianta bude pravděpodobně přenosnější.

Část problému spočívá v tom, že lidé se nemusí izolovat, pokud mají virus, protože se nemohou nebo nechtějí nechat testovat. Takže pokud někdo předpokládá, že je nachlazený, může to být Covid.

Federální vláda z velké části přestala nabízet bezplatné testování na COVID-19 na konci nouzového stavu v oblasti veřejného zdraví a zaměstnavatelé mohou být méně ochotni vyhovět nepřítomnosti související s COVID-19.

READ  Vyvinutý „mini“ systém pro úpravu genů CRISPR - snadnější dodání do lidských buněk pro genovou terapii

„Nyní, když je nutné zakoupit testy a jsou přiměřeně drahé, myslím, že mnoho lidí vykazuje příznaky, vytváří si domněnky o své nemoci, ale myslím, že se nenechají testovat, částečně proto, aby neonemocněli.“ “ „Měli by se doma izolovat,“ řekl Schaffner.

Copyright 2023 Nextstar Media Inc. všechna práva jsou uložena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *