Severní Korea zaznamenala dalších 8 úmrtí s Kimovým bombardováním v reakci na virus

Soul, Jižní Korea – Severní Korea V pondělí bylo zaznamenáno 8 nových úmrtí a 392 920 lidí mělo uprostřed epidemie horečku Rostoucí výskyt koronaviru jako vůdce Kim Čong-un Kritizoval úředníky za zpoždění dodávek léků a nařídil své armádě, aby se zapojila do epidemie v hlavním městě země Pchjongjangu.

Severokorejské nouzové velitelství pro kontrolu virů uvedlo, že od konce dubna onemocnělo v důsledku rychlého šíření horečky více než 1,2 milionu lidí a přibližně 564 860 je v současnosti v karanténě. A kvůli osmi novým úmrtím, která byla hlášena během čtyřiadvaceti hodin do šesti hodin večer v neděli, počet obětí vzrostl na 50.

Státní média neupřesnila počet případů horečky a úmrtí, která byla potvrzena jako případy koronaviru. Odborníci tvrdí, že Severní Korea pravděpodobně postrádá testovací zařízení k potvrzení infekce koronavirem ve velkém počtu a spoléhá se většinou na izolaci lidí, kteří vykazují příznaky v úkrytech.

Stažení Aplikace NBC News Pro nejnovější zprávy a politiku

Odborníci tvrdí, že selhání při zpomalení viru by mohlo mít pro Severní Koreu strašlivé následky, vzhledem k jejímu špatnému zdravotnickému systému. Jeho populace 26 milionů je považována za většinou neočkovanou poté, co se vláda vyhnula milionům injekcí poskytnutých distribučním programem Covax podporovaným OSN, pravděpodobně kvůli obavám z mezinárodních požadavků na monitorování.

Severní Korea Potvrzeno první propuknutí koronaviru Minulý čtvrtek, kdy oznámila, že blíže neupřesněný počet lidí v Pchjongjangu měl pozitivní test na variantu omikronů. Dříve více než dva roky drželo široce pochybné tvrzení o dokonalé evidenci viru, který se rozšířil téměř všude na světě.

Během nedělního zasedání politbyra vládnoucí strany Kim kritizoval vládní a zdravotnické úředníky za to, co označil za neúspěšnou reakci na pandemii, a uvedl, že vládní zásoby léků nejsou včas zpřístupněny lékárnám kvůli jejich „nezodpovědnosti“. chování v práci“ a jejich nedostatek regulace. Informovala o tom oficiální severokorejská ústřední tisková agentura.

READ  Maorský protivakcinační kmen: Přestaňte používat Hakka "Ka Mate"

Politbyro vydalo nouzový příkaz k okamžitému uvolnění a rychlé distribuci vládních zásob léků a k přechodu lékáren na 24hodinové pracovní směny, ale Kim řekl, že takové kroky nebyly řádně provedeny. Agentura uvedla, že Kim nařídil lékařským jednotkám své armády, aby se podílely na stabilizaci zásob léků v Pchjongjangu.

Státní média již dříve uvedla, že pracovní síla více než 1,3 milionu lidí – včetně úředníků veřejného zdraví, učitelů a studentů lékařských univerzit – byla mobilizována, aby našli lidi s horečkami nebo jinými příznaky, aby je mohli izolovat.

Zatímco Severní Korea by mohla utrpět masivní úmrtí, pokud rychle neobdrží mezinárodní zásilky zdravotnického materiálu, není okamžitě jasné, zda Severní Korea akceptuje epidemii, což naznačuje její ochotu přijmout pomoc zvenčí.

Konkurenční Jižní Korea nabídla zaslání vakcín a dalšího materiálu, ale představitelé Soulu tvrdí, že Severní Korea takovou žádost nepodala. Někteří experti ale tvrdí, že Kimovy komentáře minulý týden během dalšího zasedání politbyra, kde ji pochválil Reakce Číny na epidemii Vyzval své úředníky, aby se od ní poučili, a naznačil, že Severní Korea by mohla být ochotnější přijmout pomoc od svého hlavního spojence.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťien minulý týden řekl, že Peking je připraven poskytnout Severní Koreji pomoc, ale uvedl, že o žádné takové žádosti nemá žádné informace.

I když volal po silnějších preventivních opatřeních ke zpomalení šíření koronaviru, Kim také zdůraznil, že musí být splněny ekonomické cíle země, což pravděpodobně znamená, že se na zemědělských, průmyslových a staveništích budou nadále shromažďovat obrovské skupiny.

Zatímco Urychlit testy raket V pokraji, jejímž cílem bylo tlačit na Spojené státy, aby získaly ekonomické a bezpečnostní výhody, se Kim potýká s domácími problémy, protože potíže související s pandemií vyvolaly další otřesy v ekonomice zničené desetiletími špatného řízení a ochromujících sankcí vedených USA proti USA. Sever, čímž se dostal do možná nejtěžšího okamžiku od převzetí moci v roce 2011.

READ  Lze se alternativnímu Omicronu vyhnout? Může zastavit úspěchy v oblasti očkování po celém světě | Miro Shell

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.